Furkan Korkmaz zostaje w Turcji

18-letni Furkan Korkmaz pozostanie na przynajmniej jeszcze jeden sezon w Turcji. Może się jednak powtórzyć sytuacja z Dario Saricem i Korkmaza zobaczymy w Sixers dopiero za dwa lata. Zaważyły kwestie finansowe – wykupienie kontraktu zawodnika kosztuje 2 miliony dolarów, a zgodnie z przepisami klub NBA może pokryć tylko 650 tysięcy dolarów. Resztę musiałby spłacić sam Korkmaz, który spodziewał się wyboru z wcześniejszym numerem niż 26 i co za tym idzie – wyższego kontraktu.

4 komentarze

 1. Matt napisał(a):

  Z Saricem jeszcze nie ma się co powtarzać, bo chyba oficjalnie do nas nie dołączył. Krążą plotki, że po wybraniu Simmonsa nie pali się z podpisywaniem kontraktu, jako że boi się o minuty.

 2. iCivre napisał(a):

  Po dzisiejszym zwycięstwie nad Włochami i uzyskaniu kwalifikacji olimpijskiej Saric powiedział dziennikarzom wprost, że wraca na chwilę do domu a potem wyjeżdża do USA żeby grać dla Sixers ;)

  • iCivre napisał(a):

   Fenerbahce ogłosiło dzisiaj, że podpisało 3-letni kontrakt z Veselym. Ta sama pozycja co Saric. Uznane nazwisko w Europie. Wygląda, że ma zastąpić go w S5 a to oznacza…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *