Solidny występ Sarica w pierwszym meczu ME2017

Reprezentacja Chorwacji nie bez problemów pokonała Węgry w pierwszym meczu Eurobasketu 67:58. Spory wkład w zwycięstwo miał nasz Dario. W całym meczu zanotował 15 punktów na dobrej skuteczności 6/12 z gry (w tym 1/3 zza linii 6,75m) oraz 2/2 z linii rzutów wolnych. Do statystyk dołożył jeszcze 2 zbiórki, 2 asysty, 2 bloki oraz 2 przechwyty. Mały minusik za popełnioną liczbę strat, gdyż trzykrotnie oddawał piłkę przeciwnikom. Sarić potwierdził swoją wszechstronność grając zarówno w low-post, jak również z obwodu (zespół podczas jego pobytu na boisku – 35 minut, był na +12 pkt). Najlepszym graczem spotkania został jednak Bojan Bogdanović, dobrze znany nam z NBA, obecnie gracz Indiany Pacers.

Warto również zaznaczyć, że 21 minut w barwach Turcji rozegrał nasz młody zawodnik Furkan Korkmaz. Mecz zakończył się 3-punktową porażką z Rosją, jednak Furkan pokazał się z dobrej strony notując 7 pkt, przy skuteczności 3/5 z gry. Z pewnością będziemy obserwować jego rolę w dorosłej reprezentacji.