Sixers – Bucks 130:95

Philadelphia 76ers demolując na własnym parkiecie Milwaukee Bucks, utrzymała 3. miejsce w Konferencji Wschodniej i w pierwszej rundzie play-offs zmierzy się z Miami Heat, którzy pokonali po dogrywce Toronto Raptors awansując na 6 pozycję w tabeli.

Mecz był wyrównany przez nie więcej niż dwie pierwsze minuty. Następnie Sixers robili to, z czego słyną w tym sezonie: szybkie ataki, kapitalne dzielenie się piłką, świetna skuteczność za trzy, wykonywanie swoich zadań na parkiecie. Dzięki temu błyskawicznie przjęli kontrolę nad grą, wygrali mecz właściwie w pierwszej kwarcie, ośmieszając i upokarzając rywali przez trzy kolejne. Dość powiedzieć, że gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 80-44! W drugiej połowie „Kozły” zaczęły lepiej grać w ataku i sprawiać więcej problemów, ale nigdy na tyle, aby ponad 30-punktowa przewaga filadelfijczyków była chociaż na chwilę zagrożona.

Najlepsze w karierze spotkanie zagrał Justin Anderson, który trafiał trójki jak szalony (5/12) i był wszędzie na boisku, zdobywając ostatecznie 25 punktów i 6 zbiórek w 28 minut gry. Pierwsze w karierze triple-double zdobył Markelle Fultz (13 punktów, 10 zbiórek, 10 asyst), który decydującą piłkę zebrał na 81 sekundy przed finałową syreną, wywołując euforię wśród kolegów. Na wspomnienie zasługują także Saric (24 punkty, 5 zbiórek), McConnell (16 punktów, 6 zbiórek, 7 asyst) i Holmes (19 punktów, 7 zbiórek, 2 bloki, 2 przechwyty).

Byla to 16. z rzędu wygrana Sixers, co jest nowym rekordem klubu. Dodatkowo żaden zespół w historii NBA nie wygrał nigdy ostatnich 16 spotkań sezonu zasadniczego przed awansem do play-offs!

16 myśli na temat “Sixers – Bucks 130:95

• 12 kwietnia 2018 o 06:58

Widać dobrą atmosferę w zespole, jest obiecująco. Stawiam na finał konferencji Philly vs Cavs

• 12 kwietnia 2018 o 07:44

Ważne, co z JJ? Odpoczywał czy jakiś uraz?

• 12 kwietnia 2018 o 08:04

Ma problem z plecami. Póki co bez szczegółów :/

• 12 kwietnia 2018 o 08:16

Fultz jest kozakiem I troche przypomina Iversona super ogląda sie nasz mecze.

• 12 kwietnia 2018 o 08:25

Dobrze, że dali mu pograć te kilka meczów w RS, to teraz może się przydać w PO, a tak to byłby pewnie bezużyteczny. Kurczę, po takiej końcówce sezonu i po miejscu, które zajęliśmy w konferencji, patrząc na problemy rywali, wydaje się, że dojście do finału konferencji to nasz cel. W pierwszej rundzie trafiliśmy chyba najlepiej jak można było. Jak się uda przejść dalej, to albo BOS, bez Irvinga, albo MIL, które jest zdecydowanie łatwiejszym rywalem niż CLE albo TOR

• 12 kwietnia 2018 o 11:30

To był świetna decyzja Fultza i sztabu. Raz, że sam o tym rzekomo zdecydował, po komunikacie ze strony klubu, że jak jest gotowy to może dać znać, że chce grać. Dwa, że te kilka meczy przed PO. Gdzie ciśnienie niższe i rywale sprzyjający w dużym stopniu na odzyskanie pewności siebie. A trzy, że odkąd wrócił cały czas wygrywamy, i to bez Dario/JoJo, co nie dość że podnosi morale samego Fultza to jeszcze całej ekipy. Filmik po 10 zbiórce, jak wszyscy świętowali TD Kella, to piękna sprawa. Serce rośnie.
        Czekam na jego pull upy i step backi w każym meczu.
        W PO pewnie nie dostanie dużej roli, ale sam fakt, żę zagra, a zakładam, że będzie nawet w okrojonej do 8-9 ludzi rotacji mu bardzo pomoże na przyszłość.
        Nie mogę się doczekać przyszłego roku w jego wykonaniu.

• 12 kwietnia 2018 o 09:22

Mi się wydaje że z tych trzech drużyn z Miami może być najtrudniej…3 miejsce bardzo dobre patrząc pod kątem drugiej rundy, ale w pierwszej chyba mogliśmy lepiej trafić…

• 12 kwietnia 2018 o 11:24

Też uważam że w pierwszej rundzie będzie ciężko. Strasznie cieszę się miejscem, runem na koniec sezonu, sytuacją kadrową, potencjałem, który mamy, ale..

– Miami ma doświadczenie PO. To bezcenna przewaga z ich strony. U nas Redick liznął PO i Amir. Reszta świeżaki większe niż te z biedronki.
      – SPO już nie raz w PO pokazywał jakim jest świetnym in- game coachem. Czy Brett prowadził jakikolwiek team w PO? W sensie jako pierwszy coach?
      – Miami jest bardzo, fizyczną ekipą jak Philly. Dużo cm, dużo mięśni i to co jest naszą przewagą w większości spotkań z Miami nie będzie tak widoczne
      – mamy shooterów w gazie (oby JJ był zdrowy) ale Miami ma Ellingtona i Ollynyka.

To będzie bardzo wyrównana seria. Sami dla siebie jesteśmy największym zagrożeniem. Jeśli ograniczymy starty i będziemy grali swoją grę, jak w drugiej części sezonu, mam nadzieję, że przyjdzie nam zagrać w 2 rundzie. I obyśmy wszyscy zdrowibyli (JoJo, JJ, Dario)
      Typuje Sixers w sześciu!

• 12 kwietnia 2018 o 13:05

Nie zapominaj że Marco jest mistrzem NBA ;) jego doświadczenie może okazać się bezcenne a w formie jest bardzo dobrej

• 12 kwietnia 2018 o 10:28

Holmes przy akcji z Fultzem miał dużo farta na 3 minuty przed końcem 4 kwarty. Jak upadał to najpierw myślałem że kostkę w lewej nodze skręcił ale później widzę że się wybronił na prawą ale ta mu się tak zaczęła wyginać że mógł nawet ją złamać. Strasznie wyglądał ten upadek. https://youtu.be/_0iPX94I3ec?t=512

• 12 kwietnia 2018 o 17:23

Bez przesady z tym doświadczeniem heat, wiadomo Wade i Haslem to żelaźni weterani i mistrzowie NBA, ale mają też swoje lata, poza tym sensowne doświadczenie ma Dragic (14x S5), jakieśtam Olynyk i Johnson, a reszta nie grała w ogóle albo grała ogony. U nas oczywiście Reddick, ale Belinelli, Ilyasova i Johnson też mają jakieś doświadczenie w PO, większe od większości składu Heat poza Wade’em i Haslemem. Long story short, bez paniki, ma u nas kto trzymać młodych w ryzach. ;) Poza tym nie wyobrażam sobie żeby Simmons się spalił w PO, ma lodowatą głowę.

• 12 kwietnia 2018 o 19:11

Nikt tutaj nie panikuje, stwierdzamy jedynie, że Heat to nie jest wymarzony rywal dla nas w 1 rundzie. Będzie dobrze, ale bądźmy realistami, to będą ciężkie mecze.

• 12 kwietnia 2018 o 23:40

Fakt, najtrudniejszy rywal z trójki bucks/wiz/heat

• 12 kwietnia 2018 o 20:13

Te Po będą crazy. Nie zdziwię się jak nawet Wizards ogra Toronto.

• 13 kwietnia 2018 o 07:45

Praktycznie każda para, może zakończyć się niespodziewanym wynikiem. Osobiście najmniejsze szanse daje Pels, jednak sam AD i bardzo krótki skład to słaby asset.