Philly

Według Shamsa Charani Philadelphia 76ers i Golden State Warriors powalczą o free agenta Andrew Boguta. Australijski center to były mistrz bloków oraz członek All-Defensive Team w NBA, który w trakcie swojej gry w najlepszej lidze świata zawsze był czołowym obrońcą podkoszowym ligi. W marcu 2017 złamał nogę w debiucie w barwach Cavaliers, co według wielu obserwatorów oznaczało dla 32-letniego wówczas zawodnika koniec kariery.

Od tamtej kontuzji minęły jednak dwa lata. Bogut w międzyczasie próbował swoich sił w Lakers, niestety bezskutecznie. Na sezon 2018/19 wybrał się za ocean, by odbudować swoją karierę w ojczystej Australii. I udało się! Bogut zakończył właśnie swój sezon w barwach Sydney Kings ze statystykami 11.4 PPG, 11.6 RPG i 3.4 APG, co pozwoliło mu sięgnąć po nagrody MVP i DPOY. Nic więc dziwnego, iż 34-latek wzbudza zainteresowanie klubów NBA…

Sixers przed Play-Offs mogą szukać wszechstronniejszego zmiennika dla Joela Embiida aniżeli Boban Marjanović, oraz bardziej doświadczonego niż Jonah Bolden. Problemem jednak jest fakt, iż w rosterze nie ma miejsca na dodatkowego zawodnika. W przypadku porozumienia się z Andrew Bogutem Sixers musieliby najprawdopodobniej pożegnać Amira Johnsona lub Justina Pattona.