Bryan Colangelo nowym GM

Bryan Colangelo zostanie nowym generalnym menedżerem Philadelphii 76ers. O takiej możliwości spekulowano już od czasu, kiedy Sixers zatrudnili jego ojca, Jerry’ego. Początkowo klub chciał, by Bryan Colangelo pracował razem z Samem Hinkie, jednak ten nie zgodził się na marginalizację swojej roli i odszedł, umożliwiając Colangelo przejęcie sterów nad całą drużyną.

Bryan Colangelo przez 15 lat pracował dla Phoenix Suns, przez jedenaście lat będąc ich generalnym menedżerem, a przez dodatkowe siedem lat prezydentem. Współpracując wówczas ze swoim ojcem miał duży wpływ na sukcesy Suns po roku 2000, kiedy klub z Arizony prowadzony przez Nasha, Stoudemire’a i Mariona był jednym z najsilniejszych w Konferencji Zachodniej. W 2005 roku został wybrany GM roku.

W 2006 roku przeszedł do Toronto Raptors, gdzie już po roku pracy został drugi raz w karierze nagrodzony tytułem GM roku. Raptors doprowadził do 46 wygranych, najlepszego bilansu w ich historii oraz tytułu najlepszej drużyny Atlantic Division. Był jednak także krytykowany za wybór Andrea Bargnani’ego z numerem pierwszym w drafcie 2006 roku oraz za przepłacanie swoich zawodników. W 2013 roku Raptors postanowili rozstać się z Colangelo, niezadowoleni z dalszych wyników zespołu.

Jedna myśl na temat “Bryan Colangelo nowym GM

  • 8 kwietnia 2016 o 09:39
    Permalink

    Śmierdzi nepotyzmem na poziomie PSL…….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *