Chandler w Philadelphii, Smith z kontraktem…

Philadelphia 76ers ściągnęła z Denver Nuggets 31-letniego weterana, skrzydłowego Wilsona Chandlera (10.0 ppg, 5.4 rpg w poprzednim sezonie). W zamian za przyjęcie tłustego, wartego 12.8 miliona dolarów kontraktu Chandlera (co pozwoli Nuggets zaoszczędzić aż 50 milionów dolarów w związku z zejściem z luxury tax!), do Sixers powędrowały także prawa do wyboru w drugiej rundzie draftu 2021 roku i możliwość zamiany kolejności w drugiej rundzie draftu 2022 roku.

Chandler może być przydatną opcją w ewentualnych dalszych wymianach, ale wg. kilku źródeł trener/GM Brett Brown póki co chce go na boisku, wnoszącego doświadczenie oraz odciążającego Dario Sarica (co nie znaczy, że Chandler nie zostanie sprzedany dalej, jeśli nadarzy się ciekawa okazja).

No cóż, niestety wygląda na to, że Sixers stracili już nadzieję na pozyskanie gwiazdy, stąd podpisanie Redicka i wzmocnienie ławki Chandlerem.

Wczoraj kontrakt podpisał również Zhaire Smith, wybrany w tegorocznym drafcie z numerem 16. Smith jak na razie zbiera bardzo dobre opinie sztabu Sixers. Na ile są one uzasadnione przekonamy się w piątek, kiedy zadebiutuje w lidze letniej.

4 myśli na temat “Chandler w Philadelphii, Smith z kontraktem…

 • 4 lipca 2018 o 10:35
  Permalink

  wymiana dobra dla obu klubów, nawet jak Wilson zostanie to nic nie tracimy, głębia na skrzydle bardzo się przyda, trzeba również podkreślić że Chandler może bronić od 2-4 i zdarzały mu się mecze gdzie przez 40 minut przebywał na parkiecie, a praktycznie nie zdobywał punktów, głównie przez to że bardzo dobrze broni. Moim zdaniem ruch na plus, ma doświadczenie i przy słabym meczu Covingtona, który jest nierówny z pewnością się przyda

  Odpowiedz
 • 4 lipca 2018 o 14:41
  Permalink

  A jak wygląda sprawa z Leonardem bo od paru dni kompletna cisza?

  Odpowiedz
 • 4 lipca 2018 o 16:03
  Permalink

  a moze by ta Harell z clippersow? mial bardzo dobry sezon, silny waleczny chlop…trzeba jeszcze sie wzmacniac!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *