Brett Brown

Philadelphia 76ers ściągnęła z Denver Nuggets 31-letniego weterana, skrzydłowego Wilsona Chandlera (10.0 ppg, 5.4 rpg w poprzednim sezonie). W zamian za przyjęcie tłustego, wartego 12.8 miliona dolarów kontraktu Chandlera (co pozwoli Nuggets zaoszczędzić aż 50 milionów dolarów w związku z zejściem z luxury tax!), do Sixers powędrowały także prawa do wyboru w drugiej rundzie draftu 2021 roku i możliwość zamiany kolejności w drugiej rundzie draftu 2022 roku.

Chandler może być przydatną opcją w ewentualnych dalszych wymianach, ale wg. kilku źródeł trener/GM Brett Brown póki co chce go na boisku, wnoszącego doświadczenie oraz odciążającego Dario Sarica (co nie znaczy, że Chandler nie zostanie sprzedany dalej, jeśli nadarzy się ciekawa okazja).

No cóż, niestety wygląda na to, że Sixers stracili już nadzieję na pozyskanie gwiazdy, stąd podpisanie Redicka i wzmocnienie ławki Chandlerem.

Wczoraj kontrakt podpisał również Zhaire Smith, wybrany w tegorocznym drafcie z numerem 16. Smith jak na razie zbiera bardzo dobre opinie sztabu Sixers. Na ile są one uzasadnione przekonamy się w piątek, kiedy zadebiutuje w lidze letniej.