wilson chandler

Wilson Chandler nie zagra przez najbliższe 2-3 tygodnie. Skrzydłowy Sixers naderwał mięsień czworogłowy w prawym udzie, co zmusza go do dłuższego odpoczynku. W związku z tym Juggernaut powróci do gry najprawdopodobniej po All-Star Weekend. W trakcie jego nieobecności na zwiększoną liczbę minut będą mogli liczyć Mike Muscala oraz Jonah Bolden.

W najbliższym spotkaniu z Kings nie ujrzymy na parkiecie również J.J. Redicka, który dostał wolne od sztabu Sixers. 34-letni zawodnik odpocznie po bardzo intensywnym styczniu, w trakcie którego Sixers rozegrali 15 meczów, z czego 11 wygrali. Jego czas gry w meczu z Kings zapewne podzielą między siebie McConnell, Shamet, Brewer i Korkmaz.

W związku z kontuzją Chandlera pojawiły się również doniesienia o zainteresowaniu Sixers ściągnięciem do siebie Rodney’a Hooda z Cavaliers oraz Nikoli Miroticia z New Orleans.

Ekipa z Cleveland w tym sezonie walczy jedynie o jak najwyższy numer w loterii draftu, a Hood jest na niskim, schodzącym kontrakcie, który może być potencjalnie atrakcyjny dla ekip chcących wzmocnić się przed Play-Offs. Sixers za swingmana Cavaliers mogliby zaoferować pakiet złożony z picku drugiej rundy oraz Justina Pattona lub Korkmaza/Johnsona (+ gotówka w przypadku Furkana lub Amira). Hood jest niezłym strzelcem (średnie kariery na poziomie 37% za trzy przy niemal pięciu próbach na mecz) i stanowiłby upgrade w porównaniu do Furkana Korkmaza (34% zza łuku z tym sezonie).

Pelicans natomiast w świetle odejścia Anthony’ego Davisa planują rozpocząć przebudowę składu, co wiąże się z oddaniem najważniejszych zawodników w zamian za wybory w drafcie. Za Nikolę Miroticia drużyna z Nowego Orleanu oczekuje ponoć wyboru w pierwszej rundzie, jednak najprawdopodobniej Sixers będą próbowali zaoferować dwa drugorundowce. Przypomnijmy, iż Sixers posiadają wszystkie swoje pierwszorundowe wybory + pick Miami z 2021. Jeśli chodzi o wybory z drugiej rundy – Sixers mają ich trzy w 2019, trzy w 2020 oraz 4 w 2021. Wraz z pickami do Pelicans powędrować może Wilson Chandler, pakiet Fultz-Patton/Korkmaz/Johnson lub pakiet Muscala-Patton-Korkmaz/Johnson. Nikola Mirotić to stretch-four który notuje w tym sezonie średnio niemal 17 punktów i ponad 8 zbiórek na mecz rzucając zza łuku na skuteczności 37% (Muscala 35%).