Sarić - Chorwacja2

Kolejne występy na koszykarskich Mistrzostwach Europy mają za sobą zawodnicy Philadelphi 76ers, Dario Saric oraz Furkan Korkmaz. Reprezentacja Chorwacji z silnym skrzydłowym Szóstek w składzie bez problemów (mimo bardzo słabego początku) pokonała wczoraj Rumunię 74:58 i na ten moment razem z Hiszpanią przewodzi w grupie B. Tamtego wieczoru Saric zanotował double-double, zdobywając łącznie 11 punktów (na dość niskiej skuteczności wynoszącej 27.3%) oraz 10 zbiórek. Dołożył do tego 2 również asysty, lecz nie zdołał uniknąć strat i niepotrzebnych fauli. Ostoją Chorwatów oraz najlepszym graczem spotkania ponownie był grający na co dzień w Indianie Pacers Bojan Bogdanović, autor 21 oczek i 6 zbiórek.

Z kolei w barwach Turcji kolejny solidny występ zaliczył 20-letni Furkan Korkmaz. W wygranym przez “Gwiazdy Półksiężyca” meczu z Wielką Brytanią nasz młody zawodnik przebywał na parkiecie przez 20 minut. W tym czasie zdołał pokazać się z dobrej strony, zdobywając 11 punktów przy skuteczności 5/9, a także notując 3 asysty i 3 przechwyty.

Na kolejne popisy Saricia i Korkmaza musimy zaczekać do poniedziałku. Reprezentacja Chorwacji zmierzy się wówczas z Czarnogórą, z kolei Turcy podejmą Serbię.