Brett Brown

Wielu kibiców Sixers nie było zadowolonych z faktu pozostania Bretta Browna na swoim stanowisku. Szkoleniowiec Sixers poczynił postępy w porownaniu z poprzednimi latami, ale drugi raz z rzędu naszpikowana talentem drużyna z Philadelphii odpadła w drugiej rundzie play-offs.

Mamy jednak dobre wieści – w sezonie 2019/20 sztab trenerski Sixers będzie wyglądał naprawdę solidnie. Brett Brown otrzyma teraz o wiele lepsze wsparcie, a w przypadku kolejnego rozczarowania w play-offs i jego ewentualnego odejścia, następcy być może nie będzie trzeba szukać daleko.

  • Ime Udoka – trener odpowiedzialny za ofensywę w San Antonio Spurs przez siedem ostatnich sezonów. W Sixers będzie głównym asystentem Browna w miejsce Monty Williamsa. Udoka ma bardzo dobrą reputację w lidze, dwukrotnie był na rozmowie w sprawie posady głównego trenera – ostatnio w Cleveland.
  • Cameron Hodges – trener strzelecki w San Antonio Spurs przez ostatnie trzy sezony, który tą samą funkcję będzie sprawował w Sixers. Hodges zastąpi Johna Townsenda, z którego Sixers najwyraźniej nie byli zadowoleni, nie przedłużając mu kontraktu. Czy nowy trener rzutowy znajdzie sposób, aby pomóc Benowi Simmonsowi, który ostatnio wolał ćwiczyć rzuty ze swoim bratem?

O ile Udoka będzie głównym asystentem trenera Browna, to wciąż nie jest jasne, czy to Hodges będzie drugim asystentem. Według niektórych źródeł stanowisko Townsenda ma być zlikwidowane, a Hodges będzie siedział obok Browna. Jeśli nie, to wciąż jest Jim O’Brien, który pełnił tą funkcję przez ostatnie miesiące. Pamiętamy też , że Sixers rozmawiali niedawno z Averym Johnsonem i jeśli jego kandydatura jest wciąż aktualna, to skład trenerski Sixers byłby naprawdę imponujący z dwoma potencjalnymi następcami Browna w przyszłości. Niestety na razie nie ma żadnych wieści w tej sprawie.