Philly

Sezon 2013/14 jeszcze daleko, ale eksperci już stawiają swoje prognozy. I tak wszyscy po kolei twierdzą, że najgorszą drużyną w lidze w przyszłym sezonie będzie Philadelphia 76ers.

“Są kilka milionów poniżej ligowego salary cap, ale nie wykazują zainteresowania nikim. Nie zatrudnili nawet jeszcze trenera. Ich atak opiera się na Evanie Turnerze i Thadzie Youngu. Mają dwa wybory w najgorszym od 13 lat drafcie – jeden dochodzi do siebie po poważnej kontuzji kolan, a drugi nie umie rzucać, może nawet nie być rozgrywającym. A cały klub czuje się świetnie w stawaniu się tak słabym, jak to tylko możliwe. Ciężko to przebić. Więc wiecie co powinno być ostatnim elementem, żeby na pewno sprowadzili sobie Wigginsa? Mam dla nich cztery słowa: Zatrudnijcie trenera Allena Iversona”pisze The 700 Level.

“(…)Noel i Carter-Williams to dwa intrygujące talenty, ale jednocześnie grają najważniejsze role na boisku (centra i rozgrywającego) (…) Evan Turner i Thaddeus Young będą musieli utrzymać cały zespół na swoich barkach, oczekuje się, że przynajmniej jeden spełni to zadanie. Poza nimi nie ma za bardzo nikogo, kto uchroni ten zespół od najgorszego bilansu w NBA, co jest całkowicie w porządku. Przegrywanie teraz da Sixers większe szanse na Wigginsa lub jednego z wielu innych młodych talentów w przyszłorocznym drafcie (Jabari Parker, Marcus Smart, Julius Randle itp). No a Sixers będą przegrywać. I to dużo. Bo tak musi być, kiedy generalny menedżer nazywa Royce’a White’a “szalenie utalentowanym” i robi to z całkiem poważnym wyrazem twarzy”twierdzi Bleacher Report.