Joel Embiid

Dzisiejszej nocy uwaga kibiców Sixers skupiona była na nagrodzie ROTY, gdyż mało kto przypuszczał, iż Joel Embiid wygrał w głosowaniu na Najlepszego Obrońcę Roku. Zgodnie z przewidywaniami został on wyprzedzony przez Francuza – Rudy’ego Goberta. JoJo jednak uważa, że nagroda należała się jemu:

Powinienem zostać DPOY, ponieważ czuję, że przez cały rok na to wspólnie pracowaliśmy. Moi koledzy z drużyny pomagali mi i właśnie dzięki nim znalazłem się w tym miejscu. Wciąż więc czuję, że byłem najlepszym obrońcą ligi w tym sezonie. W poprzednim sezonie zostałem wykluczony w głosowaniu na ROTY z powodu nierozegrania dużej liczby meczów, ale nie wiem jaką wymówkę znajdą w tym roku…

Joel zajął drugie miejsce w głosowaniu. Zdobył 163 punkty (dwa głosy na pierwsze miejsce), czyli o 24 więcej od trzeciego Anthony’ego Davisa. Rudy Gobert wygrał jednak bezdyskusyjnie zdobywając 466 punktów (89/101 głosów na pierwsze miejsce). Warto zaznaczyć, iż ósmy w głosowaniu był Robert Covington, którego sześciu głosujących widziało w pierwszej trójce najlepszych obrońców roku.