Joel Embiid

W obliczu zbliżającego się terminu podpisania przedłużeń kontraktów przez rookie-class z 2014 roku, wielu z nas oczekiwało zapewne informacji na temat Joela Embiida. Informacje więc nadeszły poniedziałkowego popołudnia (około północy czasu polskiego). Według Adriana Wojnarowskiego i Davida Aldridge’a, nasz center podpisał maksymalne, pięcioletnie przedłużenie kontraktu z drużyną z Filadelfii.

Według źródeł, kontrakt będzie warty 148 milionów dolarów, a w przypadku wypełnienia dodatkowych klauzul, Kameruńczyk może zarobić nawet 178 milionów. Według Wojnarowskiego wśród tych klauzul znajdują się między innymi bonusy za nagrodę najlepszego obrońcy sezonu, MVP, czy też za załapanie się do drużyny Gwiazd. Sixers również zabezpieczyli się zapisem o zmniejszeniu wpływu kontraktu na limit wydatków na pensje w razie kontuzji Embiida.

Cóż, teraz więc pozostaje nam tylko liczyć na to, że Joela ominą już wszelkie kontuzje i ryzyko podpisania tak dużego kontraktu z zawodnikiem, który zagrał do tej pory zaledwie 31 spotkań w ciągu 3 sezonów od draftu okaże się w stu procentach słuszne.