Joel Embiid

Stało się! Chyba wszyscy na to czekaliśmy, prawda? W piątek, podczas ostatniego dnia obozu przygotowawczego, Joel Embiid został dopuszczony do gry 5-na-5 na połowie boiska. Na pełnych obrotach trenował też Jahlil Okafor.

-Móc widzieć go z nami, pocącego się i grającego przeciwko reszcie… To był dobry dzień. (…) Dla reszty drużyny też jest to coś pozytywnego, móc widzieć go na parkiecie. Jest niesamowitą bronią dla drużyny oraz celem, do którego trzeba dostarczyć piłkę. Dobrze też wiedzieć, że ma się go za plecami w obronie – stwierdził Brett Brown.

Jo-Jo uczestniczył w treningu na pełnych obrotach po raz pierwszy od czasu marcowej operacji. Mimo kolejnego kroku w przód wciąż nie wiadomo kiedy wróci do gry. Celem jest oczywiście pierwszy mecz sezonu – 18-tego października w Waszyngtonie przeciwko Wizards.

Do treningów na pełnych obrotach wrócił też Jahlil Okafor.

-Wygląda jak patyk. Lepiej się rusza, jest bardziej atletyczny. Na jego twarzy widać determinację i głód sukcesów – komentuje formę Jahlila Richaun Holmes.

-Czuję się dobrze na parkiecie, wszystko jest w porządku. Nie czuję już bólu w kolanie. Nawet o nim nie myślę, co jest dla mnie świetnym uczuciem – powiedział Okafor.

Dla fanów Sixers powrót wysokich jest cudowną wiadomością. Występ Embiida w pierwszym meczu sezonu regularnego jest coraz bardziej prawdopodobny. Jedynym graczem, który wciąż  nie otrzymał zgody na trenowanie na pełnych obrotach, jest Timothe Luwawu-Cabarrot, lecz jego powrót wydaje się być kwestią kliku dni.