Embiid uczestniczył w grze 5-na-5!

Stało się! Chyba wszyscy na to czekaliśmy, prawda? W piątek, podczas ostatniego dnia obozu przygotowawczego, Joel Embiid został dopuszczony do gry 5-na-5 na połowie boiska. Na pełnych obrotach trenował też Jahlil Okafor.

-Móc widzieć go z nami, pocącego się i grającego przeciwko reszcie… To był dobry dzień. (…) Dla reszty drużyny też jest to coś pozytywnego, móc widzieć go na parkiecie. Jest niesamowitą bronią dla drużyny oraz celem, do którego trzeba dostarczyć piłkę. Dobrze też wiedzieć, że ma się go za plecami w obronie – stwierdził Brett Brown.

Jo-Jo uczestniczył w treningu na pełnych obrotach po raz pierwszy od czasu marcowej operacji. Mimo kolejnego kroku w przód wciąż nie wiadomo kiedy wróci do gry. Celem jest oczywiście pierwszy mecz sezonu – 18-tego października w Waszyngtonie przeciwko Wizards.

Do treningów na pełnych obrotach wrócił też Jahlil Okafor.

-Wygląda jak patyk. Lepiej się rusza, jest bardziej atletyczny. Na jego twarzy widać determinację i głód sukcesów – komentuje formę Jahlila Richaun Holmes.

-Czuję się dobrze na parkiecie, wszystko jest w porządku. Nie czuję już bólu w kolanie. Nawet o nim nie myślę, co jest dla mnie świetnym uczuciem – powiedział Okafor.

Dla fanów Sixers powrót wysokich jest cudowną wiadomością. Występ Embiida w pierwszym meczu sezonu regularnego jest coraz bardziej prawdopodobny. Jedynym graczem, który wciąż  nie otrzymał zgody na trenowanie na pełnych obrotach, jest Timothe Luwawu-Cabarrot, lecz jego powrót wydaje się być kwestią kliku dni.

 

4 myśli na temat “Embiid uczestniczył w grze 5-na-5!

 • 1 października 2017 o 14:02
  Permalink

  Dobrze słyszeć. Tak na marginesie napiszę jeszcze, że oglądałem lakersów z minnesotą i ten Kuzma z LAL wydaje się być niezłym stealem teg draftu. Swoją drogą jego twarz tak troszeczkę przypomina mi naszego Bena :)

  Odpowiedz
 • 2 października 2017 o 14:40
  Permalink

  Widziałem filmik z treningu rzutów za 3. Ogólnie wszyscy wysocy średnio co drugi rzut trafiali a Okafor ani jednego.
  Juz się nie mogę doczekać chociażby jakiegoś meczu przedsezonowego żeby zobaczyć jak to wszystko funkcjonuje.

  Odpowiedz
 • 2 października 2017 o 15:59
  Permalink

  Hetman spokojnie, małymi kroczkami. Niech Jahlil zacznie od tego, żeby zbierać, a na trójki może przyjdzie jeszcze czas ;) Ja to bym puszczał Okaforowi w ramach treningów taktycznych taśmy z grą Reggiego Evansa, który mimo średniego wzrostu walczył na tablicach jak szalony…

  Odpowiedz
 • 2 października 2017 o 16:51
  Permalink

  Z tego co widziałem to jedną trafił podczas tego scrimmage game co był wczoraj. I ogólnie prezentował się nadspodziewanie dobrze, ładnie prezentował się w ataku ogrywając swojego dalekiego kuzyna, nie był aż tak spóźniony w obronie – widać, że zrzucenie kilku kilogramów dobrze mu zrobiło. Co do innych zawodników i tego jak się zaprezentowali. Martwi mnie jedno w Fultzu, sam Brown się o tym wypowiadał – gość zmienił rzut ostatnimi czasy i… nie wygląda on najlepiej. I jak z prowadzeniem piłki, dzieleniem się nią wyglądał naprawdę super tak z tym rzutem było słabo a jak wiemy miała być to jedna z jego mocnych stron. Nawet Bayless który go krył robił to bardzo na radar jakby wiedział po treningach że Markelle nie straszy teraz tym rzutem. Niech to lepiej szybko ogarnie bo co jak co ale tego potrzebujemy. Fajnie było zobaczyć znów w grze, a oglądanie dwóch naprawdę równych piątek (które miały jeszcze rezerwowych na poziomie) fajnie rokuje przed sezonem. Let’s go Sixers!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *