Embiid w All-NBA Second Team po raz drugi!

Joel Embiid został po raz kolejny doceniony przez NBA i został wybrany do drugiej najlepszej piątki minionego sezonu regularnego. To drugie takie wyróżnienie w karierze Kameruńczyka, który w drugiej piątce NBA znalazł się także w poprzednim sezonie.

Center, który przez dużą część sezonu był wymieniany w gronie kandydatów do MVP został oceniony przez ekspertów niżej niż Nikola Jokić, który znalazł się kosztem JoJo w pierwszej piątce. Warto postawić więc pytanie – czy słabsza dyspozycja Joela w Play-Offs nie wpłynęła na oceny ekspertów pomimo tego, iż oceniany był tylko sezon regularny? Jokić bowiem może i był bardziej wartościowym zawodnikiem po atakowanej stronie parkietu, ale jego braki defensywne powinny zdecydowanie przemówić na korzyść elitarnego w tym aspekcie Embiida.

W pierwszej piątce obok Jokicia znaleźli się Stephen Curry, James Harden, Paul George i Giannis Antetokounmpo. Do drugiej piątki, oprócz Embiida, wybrani zostali Damian Lillard, Kyrie Irving, Kawhi Leonard i Kevin Durant. Trzecią piątkę dopełnili Kemba Walker, Russell Westbrook, LeBron James, Blake Griffin i Rudy Gobert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *