Komentarz po zatrudnieniu Browna

Sixers mają wreszcie trenera. Czekaliśmy na to niemalże do połowy sierpnia, stając się pośmiewiskiem w NBA. Nie pamiętam sytucji, by we wcześniejszych latach jakakolwiek drużyna tak daleko w offseason nie miała jeszcze szkoleniowca. Czy warto było tyle czekać? Nie. Czy Sixers dobrze wybrali? Zdecydowanie tak!

Tak naprawdę nie było istotne, kto będzie prowadził Sixers w przyszłym sezonie. Czy byłby to wspominany w żartach Allen Iverson, czy jakimś cudem sprowadzony do swiata żywych Red Auerbach, rezultat byłby taki sam.

Czego można się spodziwać po drużynie, która dwa lata z rzędu sprzedaje swojego najlepszego strzelca (Lou Williams, Jrue Holiday). Która w ciągu trzech lat sprzedaje swoich jedynych all-starów (Andre Iguodala, Jrue Holiday). Która ma jednego porządnego, równie grającego zawodnika (Thad Young), a poza nim w wyjściowym składzie będzie miała dwóch debiutantów, z których jeden musi nauczyć się rzucać, a drugi będzie pauzował co najmniej do grudnia. Drużyna, w której najlepszym strzelcem za trzy będzie Evan Turner (sic!) ze średnią 36%?

Oczywiście taki jest plan. Sezon 2013/14 będzie trzeba przeczekać, by odbić się od dna dzięki bogatemu rynkowi wolnych agentów latem 2014 roku i przede wszystkim przyszłorocznemu draftowi. Dlatego nieważne było, kto zastąpi Douga Collinsa.

Jednak wybierając Bretta Browna klub pokazał, że ma dosyć karuzel trenerskich. Sam Hinkie nie chciał zatrudniać byle kogo, by po roku lub dwóch z ukształtowanym już składem znowu szukać nowego trenera, który będzie w stanie odnieść sukces.

Dlatego Brett Brown to dobry wybór. Na pewno nauczył się wiele u boku Gregga Poppovicha. Nie ma doświadczenia jako samodzielny trener, ale przez najbliższy sezon lub dwa bez stresów czy żadnych oczekiwań będzie mógł je zdobywać. I przez ten czas zdobywać zaufanie i szacunek młodych zawodników Sixers. Poznawać ich i uczyć od podstaw swojej filozofii gry. Kto wie, może pozytywnie wpłynie nawet na Turnera, który dotychczas zawodził grał tylko dla trenera Collinsa?

Hinkie tyle zwlekał, więc wierzę, że dobrze wybrał. Ma u mnie spory, rozłożony na conajmniej dwa lata kredyt zaufania. Pamietajmy, że należy się to także Brettowi Brownowi, bo nie z jego winy Sixers wygrają nie więcej niż 15-17 spotkań w przyszłym sezonie. Ale on już pewnie wynegocjował odpowiedni kontrakt, by osłodzić sobie tak słaby początek kariery trenerskiej…

9 myśli na temat “Komentarz po zatrudnieniu Browna

 • 13 sierpnia 2013 o 09:25
  Permalink

  Tak, najwyższy czas. Ciekawe jakie będzie miał plany na najbliższy rok. Oby się tylko za bardzo nie rozleniwił porażkami na życzenie.
  Powinien poświęcić dużo czasu na indywidualny rozwój chłopaków. Nie ma co robić z tej druzynki jakiegokolwiek kolektywu

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2013 o 10:45
  Permalink

  Gość zna się na rozwoju zawodników. Ciekaw jestem czy będzie coś w stanie wycisnąć jeszcze z Turnera. Najlepszy scenariusz to ogień Turnera i Hawesa w pierwszej części sezonu. Tak żeby shandlować ich drożej w okolicach ASW za draft picki.

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia 2013 o 19:01
  Permalink

  Hawes rzuca 58 pkt 17 zbiórek w lidze letniej …

  no będzie czym handlować :X

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2013 o 11:26
  Permalink

  nie w lidze letniej tylko w meczu pokazowym pro-am…

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia 2013 o 18:51
  Permalink

  oj nie wiem czy Brett by się nie obraził za ten „brak doświadczenia jako samodzielny trener” :D 7 lat w lidze australijskiej + reprezentacja Australii to może nie NBA, ale też nie liga podwórkowa ;)

  Odpowiedz
  • 15 sierpnia 2013 o 10:10
   Permalink

   No jednak NBA to inna bajka ;)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *