Philly

Już 1 lipca o północy polskiego czasu w NBA początek “wolnej agentury” czyli okresu, kiedy kluby mogą legalnie negocjować z zawodnikami nowe umowy i uzgadniać ewentualne wymiany. Poza wyjątkami, dopiero po 6 lipca będzie można składać podpisy pod kontraktami.

Jak wiemy, Sixers już zaczęli przygotowania do tego okresu. Najpierw podczas draftu dokonali wymian większości swoich wyborów, dzięki czemu zaoszczędzili kilka milionów dolarów. Latem każdy dolar będzie się liczył! Teraz robiąc miejsce w składzie zrezygnowali z dwójki zawodników – Furkana Korkmaza i Highwooda Highsmitha.

Korkmaz znalazł już nową pracę – wrócił do Turcji, gdzie ma grać dla Fenerbahce Beko. Wiele źródeł mówi jednak o tym, że priorytetem dla Korkmaza będzie pozostanie w NBA i znalezienie nowego klubu, więc być może umowa z wicemistrzami Turcji jest tylko tymczasowa. Highsmith jak wiemy był na two-way contract i nie zyskał zaufania klubu, więc jego zwolnienie również nie jest niespodzianką.

Nie ustają plotki o Jimmym Butlerze, jednak trzeba pamiętać, że na razie to tylko domysły dziennikarzy i sam koszykarz nic w tym kierunku nie działa, na dodatek obecnie przebywa w Brazylii. Z jednym wyjątkiem – przecieki z Houston mówią o tym, że Rockets będą agresywnie werbować Butlera i namawiać Sixers do sign’n’trade, chcąc stworzyć trio z nim, Hardenem i Paulem. Sami nie mają wystarczająco dużo miejsca w salary cap, więc mowa tu o dużej wymianie z kilkoma drużynami z udziałem prawdopodobnie takich zawodników jak Clint Capela, Eric Gordon i P.J. Tucker. Sixers nie komentują tych doniesień, ale Elton Brand podkreśla na każdym kroku, że priorytetem dla niego jest zatrzymanie Butlera i Tobiasa Harrisa, więc trudno oczekiwać, że zmieni zdanie. Wszystko może zależeć od samego zawodnika…