Korkmaz i Highsmith poza Sixers, czyli przygotowania do gorącego lata…

Już 1 lipca o północy polskiego czasu w NBA początek „wolnej agentury” czyli okresu, kiedy kluby mogą legalnie negocjować z zawodnikami nowe umowy i uzgadniać ewentualne wymiany. Poza wyjątkami, dopiero po 6 lipca będzie można składać podpisy pod kontraktami.

Jak wiemy, Sixers już zaczęli przygotowania do tego okresu. Najpierw podczas draftu dokonali wymian większości swoich wyborów, dzięki czemu zaoszczędzili kilka milionów dolarów. Latem każdy dolar będzie się liczył! Teraz robiąc miejsce w składzie zrezygnowali z dwójki zawodników – Furkana Korkmaza i Highwooda Highsmitha.

Korkmaz znalazł już nową pracę – wrócił do Turcji, gdzie ma grać dla Fenerbahce Beko. Wiele źródeł mówi jednak o tym, że priorytetem dla Korkmaza będzie pozostanie w NBA i znalezienie nowego klubu, więc być może umowa z wicemistrzami Turcji jest tylko tymczasowa. Highsmith jak wiemy był na two-way contract i nie zyskał zaufania klubu, więc jego zwolnienie również nie jest niespodzianką.

Nie ustają plotki o Jimmym Butlerze, jednak trzeba pamiętać, że na razie to tylko domysły dziennikarzy i sam koszykarz nic w tym kierunku nie działa, na dodatek obecnie przebywa w Brazylii. Z jednym wyjątkiem – przecieki z Houston mówią o tym, że Rockets będą agresywnie werbować Butlera i namawiać Sixers do sign’n’trade, chcąc stworzyć trio z nim, Hardenem i Paulem. Sami nie mają wystarczająco dużo miejsca w salary cap, więc mowa tu o dużej wymianie z kilkoma drużynami z udziałem prawdopodobnie takich zawodników jak Clint Capela, Eric Gordon i P.J. Tucker. Sixers nie komentują tych doniesień, ale Elton Brand podkreśla na każdym kroku, że priorytetem dla niego jest zatrzymanie Butlera i Tobiasa Harrisa, więc trudno oczekiwać, że zmieni zdanie. Wszystko może zależeć od samego zawodnika…

12 myśli na temat “Korkmaz i Highsmith poza Sixers, czyli przygotowania do gorącego lata…

 • 26 czerwca 2019 o 18:47
  Permalink

  Niech sobie Rockets nie robią jaj że ktoś na to pójdzie. Osobną kwestią jest co siedzi w głowie Butlera może zechce gwiazdorzyć w Lekers.
  Na szczęście mamy taki atut że u nas może zarobić 50 mln więcej niż u innych. Najwyżej można później spróbować go wymienić jeśli zacznie znowu coś świrować.
  Dalej jestem zdania żeby odpuścić Harrisa zwłaszcza jeśli ma dostać około 40 mln za sezon. Ktoś się orientuje ile w jego przypadku wynoszą te maxy?
  Chodzi mi po głowie niecny plan A konkretnie podpisać Harrisa A później wymienić go na Duranta. Wiem wiem szalone i nierealne. Oczywiście wymiana w okolicach ASG A wtedy do powrotu Duranta już nie będzie Tak daleko.

  Odpowiedz
 • 26 czerwca 2019 o 19:21
  Permalink

  @Hetman3 , Harris od Sixers maksymalnie może dostać 188mln / 5 lat, a inne drużyny 141/4.

  Odpowiedz
 • 27 czerwca 2019 o 12:23
  Permalink

  Ponoć Butler chce zostać w Philly na 5 letnim maxie

  Odpowiedz
 • 27 czerwca 2019 o 13:35
  Permalink

  Jeśli tylko będzie taka opcja że chce u nas grać to trzeba go od razu zaklepać.
  Pokazał swoją wartość w PO i jest najlepszym dostępnym dla nas wyborem. Każdy z wolnych agentów już ma wybrany klub gdzie chce grać. Kałaj zostanie w Toronto, Irving do Nets. Durant i Thompson wypadają z rynku.
  Oby się nie powtórzyla sytuacja z poprzedniego sezonu gdzie wszyscy przeszli nam koło nosa.
  Chyba wszyscy wiedzą że maxy dla Butlera i Harrisa to nierealna opcja. Ewentualnie można podpisać Harrisa i próbować nim handlować ale dopiero w zimie bo takie chyba są przepisy.

  Odpowiedz
  • 27 czerwca 2019 o 15:19
   Permalink

   tak dokładnie. Kiedy zawondik przedłuża umowę ze swoją drużyną, może zostać oddany dopiero w styczniu.

   Odpowiedz
 • 27 czerwca 2019 o 15:26
  Permalink

  przeciez Jimmy juz sam dal odpowiedz na to co robia Rockets:
  https://youtu.be/UcupKaejrZA

  po co ta spekulacja dalej czy odejdzie jak sam powiedzial ze zostaje?
  Co do odejsciu w styczniu po podpisaniu kontraktu to sign and trade to chyba moze od razu odejsc czy nie jest tak?

  Odpowiedz
  • 27 czerwca 2019 o 15:40
   Permalink

   „Co do odejsciu w styczniu po podpisaniu kontraktu to sign and trade to chyba moze od razu odejsc czy nie jest tak?”

   nie do końca rozumiem. Sign-and-trade można dokonywać tylko w offseason, np Harris porozumiewa się z Miami, a my w zamian bierzemy graczy od Miami, aby kontrakty się zgadzały. Np Harris za Olynyka, Richardsona, Waitersa ! Czy o to chodziło :D

   Odpowiedz
 • 27 czerwca 2019 o 16:22
  Permalink

  Kontuzje w GSW mocno zachwieją rynkiem wolnych agentów. Niby wszystko było dogadane A teraz cały misterny plan w pizdu cytując klasyka.
  Nie wiem czy lepiej odpuścić Harrisa i poszukać trzech solidnych zadaniowców. Czy jednak go podpisać i liczyć na wymianę. Dla mnie to jest zawodnik na 25 mln za sezon A nie prawie 40.
  Mi się marzył pakiet powrotny w postaci Roco i Sarica ale Dario już wylądował w Suns

  Odpowiedz
 • 27 czerwca 2019 o 18:35
  Permalink

  Ja bym zostawił Butlera, a odpuścił Harrisa. Poza tym wydaje mi się, że Tobiasa ciągnie do NYC , jego rodzinne miasto. Miedzy nim , Nets jest nawet „mutual interest”.

  Odpowiedz
 • 29 czerwca 2019 o 15:03
  Permalink

  Serio?Sadzisz że to filmik stworzony przez niego?!?

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2019 o 11:44
  Permalink

  Niby Butler jest z nami dogadany A pojawiają się informacje że ma się spotkać z Houston i Clippers.
  A jeszcze dziwniejsze info z naszej strony że jesteśmy skłonni rozważyć takie wymiany. Wymiana z Houston byłaby największa bzdurą jaką możemy zrobić. Za Tuckera i Gordona? Bez jaj

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2019 o 19:42
  Permalink

  „Jimmy Butler is expected to tell Miami officials on Sunday that he wishes to play for the Heat, according to Tim Reynolds of the Associated Press. ”

  Nie brzmi to najlepiej… Mam nadzieje, że Jimmy po prostu motywuje w ten sposób Sixers i nigdzie się nie wybiera. Z innych plotek Dedmon blisko Kings. Chyba musieli mu sporo zaproponować, bo obstawiam, że miałby miejsce u większości contenderów.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *