Sam Hinkie + Brett Brown

Are we really thinkin’ about Hinkie? Poszukiwania czas zacząć!

Brett Brown

Trener Sixers został ogłoszony tymczasowym GM’em po rezygnacji Colangelo. Bardzo prawdopodobne, iż do momentu draftu pozostanie na tym stanowisku, gdyż wprowadzenie nowego generalnego menagera przed naborem może wprowadzić nieco chaosu w poczynania Szóstek. Daje mu to pełną kontrolę nad szatnią i sytuacją kadrową aż do momentu zatrudnienia następcy Colangelo, gdyż szansę na pozostanie Browna na tym stanowisku są nikłe. Choć bardzo możliwe, że dzięki swej inteligencji i doświadczeniu trener Szóstek poradziłby sobie nieźle jako GM, to jednak łączenie tych dwóch stanowisk niekoniecznie wychodzi drużynie na dobre (czyt. Doc Rivers).

Mike Zarren

Główny kandydat według “Ringera” jest obecnie asystentem najlepszego GM’a NBA – Danny’ego Ainge. Biorąc pod uwagę nieskazitelną pracę swego szefa Zarren raczej nie ma co myśleć o szybkim awansie na stanowisko generalnego menagera, co sprawia, że jego rosnący apetyt może pozostać w Celtics nienasycony. Zatrudniony dziesięć lat temu jako (nieopłacany) stażysta Zarren jest zadeklarowanym fanem Celtics i podobno już raz odrzucił ofertę Sixers, co skończyło się to zatrudnieniem Sama Hinkie’go (możecie gościa kojarzyć). Obowiązki wykształconego, inteligentnego i przebiegłego Mike’a podobno znacznie wykraczają poza zakres zadań typowego asystenta GM’a, a wiele operacji Danny’ego Ainge jest dziełem Zarrena. Czy zapragnie więcej? W Philadelphii może zostać głównym architektem czegoś wielkiego…

David Griffin

Faworyt zwolenników przyjścia LeBrona Jamesa do Philly. O ich świetnych relacjach wie każdy, toteż można spodziewać się, iż Król chętnie ponownie połączyłby siły ze swym przyjacielem. Pamiętajmy jednak, że choć Griffin stworzył mistrzowską ekipę z 2016 roku, to jednak zapchał salary cap swej drużyny wieloletnimi i zbyt wysokimi kontraktami (Tristan Thompson i J.R. Smith lubią to). Czy ekspert NBA TV byłby odpowiednim fitem dla Sixers?

Kiki VanDeWeghe

Były dwukrotny uczestnik meczu gwiazd NBA i jeden z najlepszych strzelców lat ’80-tych, trener oraz GM. Był odpowiedzialny za wybranie w drafcie Carmelo Anthony’ego i zatrudnienie George’a Karla w Nuggets. Ostatnio na stanowisku GM’a zatrudniony był w Nets, jednak nowi właściciele postanowili zrobić w klubie małą rewolucję, której skutki obserwujemy ze smutkiem aż do dziś. W tym momencie jest Wykonawczym Vice-Prezydentem ds. Operacyjnych w NBA, a Adam Silver określa go jako jednego z najbardziej bystrych ludzi związanych z koszykówką. Czy zechce znów zostać GM’em?

Marc Eversley

Vice-Prezydent ds. Personelu Zawodników to jeden z najbardziej zaufanych ludzi Bryana Colangelo, który przyszedł do klubu wraz z nim. Warto zaznaczyć, że pracował z Colangelo już w Toronto Raptors, gdzie pełnił funkcję asystenta generalnego menagera. Eversley od dwóch lat zajmuje się m.in. scoutingiem w Sixers i będzie miał zapewne jeden z decydujących głosów w trakcie zbliżającego się naboru. Według doniesień jednak nie ma dużych szans na tak duży awans w organizacji.

Ned Cohen

Kolejny człowiek Colangelo. Szef Sztabu Sixers również przybył do klubu z byłym GM’em Sixers zostawiając za sobą stanowisko Vice-Prezydenta ds. Operacyjnych NBA. Jest bardzo szanowany w środowisku NBA, gdzie jest uważany za jednego z najbystrzejszych działaczy. Tak jak Eversley będzie miał dużo do powiedzenia w sprawie draftu i tak jak Eversley ma dość małe szanse na awans na stanowisko GM’a.

Lubicie fantastykę?

Sam Hinkie

Mamy wiele szacunku dla Sama i doceniamy wszystko, co dla nas zrobił. (…) Zrobimy wszystko, by znaleźć najlepszego możliwego GM’a. – Josh Harris zapytany o możliwy powrót Hinkie’go.

Wszyscy pamiętamy atmosferę, w której odchodził Hinkie. Nie myślmy więc zbyt dużo o tej opcji. Nie każdy, kto umiera za nasze grzechy, zmartwychwstaje…

Kogo widzielibyście w roli nowego GM’a Sixers?