McConnell zostanie na dłużej

Lepiej późno, niż wcale. Jak donosi Jessica Camerato z NBC Sports, Bryan Colangelo zamierza wykorzystać opcję zespołu w kontrakcie T. J.’a McConnella! Oznacza to, że nasz rozgrywający zostanie z nami jeszcze przynajmniej rok za bardzo niewielką cenę – jedynie 1.6 mln$ za sezon 2018/19.

Niewybrany w drafcie 2015 McConnell gra dla Szóstek od trzech sezonów. Swą nieustępliwością, wolą walki i nieprzewidywalnością zdołał zdobyć przez ten czas serca wszystkich kibiców ekipy z Philadelphii, więc decyzja Colangelo nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Od kiedy znalazł się w NBA T. J. notuje na swoje konto średnio 6.4 punktów, 5.1 asyst, 3.1 zbiórki oraz 1.3 przechwytu na mecz. W minionym sezonie znacznie poprawił się jako strzelec – jego skuteczność to 51% za dwa oraz 43.5% za trzy punkty.

Seria z Celtics pokazała, że choć Proces postępuje, to wciąż potrzebujemy T. J.’a McConnella. Nie jest on all-starem. Nie jest game changerem. Jednak zdecydowanie jest graczem, na którego warto stawiać w trudnych momentach.

3 myśli na temat “McConnell zostanie na dłużej

 • 12 maja 2018 o 12:27
  Permalink

  Ciekawe czy w takim razie będą z nim negocjować przedłużenie kontraktu jesienią, tak jak zrobili z RoCo. Gdyby nie podnieśli tej opcji, to TJ byłby po prostu RFA w tym offseason. A tak za rok będzie niezastrzeżony, jeśli się nie dogadają…

  Odpowiedz
 • 12 maja 2018 o 16:30
  Permalink

  Troszkę z innej beczki – Lloyd Pierce, asystent Breta najprawdopodobniej zostanie trenerem Atlanty Hawks. Gość u nas odpowiadał głównie za defensywę, ciekaw jestem kto wskoczy na jego miejsce.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *