NBA All-Star Game 2018: 148:145 dla Team LeBron!

Drużyna LeBrona Jamesa wygrała z ekipą Stepha Curry’ego 148:145 w 67. All-Star Game. Mecz zgodnie z zapowiedziami zawodników był pełen rywalizacji i choć gra defensywna była na zdecydowanie niższym poziomie niż w trakcie meczów NBA, to dzisiejsza potyczka z pewnością mogła podobać się fanom. Było to święto koszykówki, w trakcie którego mogliśmy podziwiać popisy największych gwiazd NBA.

Joel Embiid zaliczył bardzo udany debiut w ASG rzucając aż 19 punktów na skuteczności 6/9 za dwa punkty oraz 2/4 za trzy. Zebrał do tego 8 piłek a także zaliczył asystę, przechwyt i dwa bloki. A to wszystko w trakcie 20 minut gry! Warto zaznaczyć, że pierwsze 5 punktów spotkania zdobył właśnie center Sixers. JoJo był dziś pewnym punktem po obu stronach parkietu i pokazał, że w pełni zasłużył na obecność w pierwszej piątce.

MVP spotkania został LeBron James, który był dziś prawdziwym liderem swojej ekipy. W trakcie 31 minut zdobył 28 punktów, zebrał 10 piłek oraz rozdał 8 asyst. Zagrał na skuteczności 8/9 za dwa punkty oraz 4/8 za trzy.

Zawodnicy Team Stephen zdecydowanie częściej stawali na linii rzutów wolnych (22:6) oraz wygrali na tablicach (68:49), jednak nie wystarczyło to, by pokonać grających na świetnej skuteczności (52% vs 44%) kolegów LeBrona.