Joshua Harris

Po długim przestoju w sprawie rekrutacji na stanowisko GM’a możemy zauważyć spore ożywienie w ostatnich dniach. Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że Sixers chcą przeprowadzić rozmowy z trzema kandydatami zewnętrznymi, by już kilka dni później wypłynęła informacja, iż pod uwagę brani są również kandydaci wewnętrzni – Ned Cohen, Alex Rucker, Elton Brand i Marc Eversley. Cała czwórka ma z pewnością powody do radości – wszyscy zostali awansowani pod koniec sierpnia, a teraz mają szansę, by odgrywać jeszcze większą rolę w zespole.

Marc Eversley i Ned Cohen od samego początku wymieniani byli w gronie kandydatów na stanowisko Generalnego Managera, o czym pisaliśmy tutaj. Wtedy też brana pod uwagę była kandydatura byłego GM’a Cavaliers, Davida Griffina, jednak według najnowszych doniesień ekspert NBA TV został odrzucony po wstępnej rozmowie, ponieważ działacze czuli, że nie pasuje do organizacji.

W tej chwili na boisku mamy więc siedmiu graczy: Rosas, Harris, Zanik, Cohen, Eversley, Brand i Rucker. Wydaje się, że ożywienie w ostatnich dniach może zwiastować podjęcie decyzji jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Czy tak się stanie? Przekonamy się niebawem.