Pierwsze wieści z obozu przygotowawczego!

Sixers wreszcie podpisali kontrakty z debiutantami K.J.McDanielsem i Jerami Grantem. O kontrakcie pierwszego nic nie wiadomo, Grant dostał umowę na 4 lata, z czego dwa pierwsze są gwarantowane (885 tysięcy dolarów).

Pierre Jackson został zwolniony (i tak by nie zagrał przez cały sezon z powodu kontuzji ścięgna achillesa). Sixers podpisali z nim umowę tylko po to, by zapłacić za operację i zapewnić mu rehabilitację (dostał 400 tysięcy dolarów). Piękny gest Sama Hinkie’go i co ważniejsze – gdy za rok Jackson będzie zdrowy, może w zamian dać Sixers pierwszeństwo w negocjacjach kontraktu.

„Musimy trzymać sie razem. Mój osobisty cel na najbliższy sezon to zostać liderem zespołu i pomóc każdemu grać lepiej” – Michael Carter-Williams.

W składzie na obóz przygotowawczy brakuje niedawno podpisanych Drew Gordona i Malcolma Lee – zakładamy, że ich umowy wygasły. Nie pojawił się też Keith Bogans, którego szansa na grę w Philadelphii jest znikoma.

Niestety nie zobaczymy też Arsalana Kazemi – specjalista od zbiórek wybrany razem z MCW w drafcie 2013 roku kolejny sezon spędzi poza USA, podpisał roczny kontrakt z chińskim Chongqing.

„Już teraz jesteśmy bardzo skupieni, chociaż wiem, że budujemy tu coś na przyszłość. Myślę o przyszłości każdego dnia. Wyobrażam sobie mnie i Joela blokujących rzuty, Michaela wbijającego się pod kosz, znajdujacego mnie i Joela. Myślę, że z Joelem jesteśmy łatwymi celami, więc Michael nie będzie miał problemów, by nas znaleźć. Z kolei w obronie będziemy wyjątkowi, ze mną i Joelem chroniacymi strefy podkoszowej, z zawodnikami takimi jak K.J. i Jerami na skrzydle. Uwazam, że będziemy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy” – Nerlens Noel.

Arnett Moultrie pojawił się na obozie o wiele chudszy i lepiej przygotowany fizycznie, niż przed rokiem. Tylko czy po fatalnej do tej pory karierze i problemach z dopingiem chcemy go jeszcze w zespole?

 

Michael Carter Williams znacznie zwiększył swoją masę mięśniową (mówi się o 4.5 kg), co widać zwłaszcza na ramionach.

„Kiedy wszystko u nas zostanie wreszcie ułożone, Wells Fargo Center ogarnie szał. Już nie mogę się doczekać” – Tony Wroten.

Sam Hinkie tajemniczo wypowiada się o Jasonie Richardsonie. Media już spekulują o tym, że mimo powrotu do pełni zdrowia 33-letni obrońca nie postawi nogi na parkiecie w sezonie 2014/15, oddając swoje minuty młodszym.

Joel Embiid ma podróżować z Sixers i brać udział we wszystkich wydarzeniach związanych z klubem, tak jak Nerlens Noels w poprzednim sezonie.

„Mamy zawodników obecnie kontuzjowanych, mamy zawodnika grajacego za granicą, ale myślę, że mamy też niesamowity sztab trenerski i menadżera. Oni mają wielki plan. Jesteśmy naprawdę młodzi. Jesteśmy utalentowani. Zdecydowanie stworzymy świetną drużynę. Widać to już na tym obozie. Trenerzy i my sami czujemy się bardzo komfortowo. Nie mowię wam, że wygramy każdy mecz w tym sezonie, ale myślę, że wygramy więcej, niż ludzie od nas oczekują” – Michael Carter-Williams.

Jedna myśl na temat “Pierwsze wieści z obozu przygotowawczego!

  • 1 października 2014 o 17:11
    Permalink

    KJ podpisał 1-roczny niegwarantowany kontrakt i po sezonie będzie zastrzeżonym wolnym agentem. Ryzykuje dużo, ale jeśli będzie grał dobrze, a tak przypuszcza, to będzie zdecydowanie dostawał lepsze oferty, a Sixers będą musieli wyrównać, o ile będą chcieli go zatrzymać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *