Pierwsze wyniki głosowania do ASG 2018!

Joel Embiid z wynikiem 433 161 głosów znajduje się na trzecim miejscu w głosowaniu na podkoszowych Wschodniej Konferencji na zbliżające się All-Star Game! Jeśli center Sixers utrzyma swoją pozycję w głosowaniu do 18 stycznia, kiedy to zostaną ogłoszone pierwsze piątki konferencji na ASG, zostanie starterem w Meczu Gwiazd 2018. Embiid w głosowaniu ustępuje jedynie Giannisowi Antetokounmpo oraz LeBronowi Jamesowi. Niecałe 75 tys. głosów za naszym centrem plasuje się Kristaps Porzingis.

W swym drugim sezonie na parkietach najlepszej ligi świata Joel notuje statystyki na poziomie 23.8 punktów, 10.9 zbiórek, 3.5 asyst oraz 2 bloki na mecz. Swoimi występami udowadnia, że jest jednym z najwszechstronniejszych centrów w NBA. Jego obrona oraz gra post-up plasują go zdecydowanie wśród najlepszych zawodników podkoszowych ligi.

Ben Simmons natomiast znajduje się na czwartym miejscu wśród zawodników obwodowych Wschodniej Konferencji! Rozgrywający Sixers zebrał aż 210 085 głosów, dzięki czemu plasuje się jedynie za takimi nazwiskami jak Kyrie Irving, DeMar DeRozan oraz Victor Oladipo. Niecałe 45 tys. głosów traci do Australijczyka rozgrywający Washington Wizards – John Wall.

Ben Simmons w swym pierwszym sezonie w NBA zachwycił od samego początku, notując najlepsze statystyki debiutanckiego sezonu od czasów Oscara Robertsona. Po słabszym w jego wykonaniu grudniu legitymuje się średnimi statystykami na poziomie 16.9 punktu, 8.5 zbiórki, 7.4 asysty oraz 2 przechwytów na mecz. Choć wiele osób zarzuca mu brak umiejętności strzeleckich, to niewątpliwie jest on jednym z najlepszych i najwszechstronniejszych rookies tej dekady. Choć przegonienie Irvinga (50 tysięcy straty) lub DeRozana (42 tysiące straty) wydaje się trudne, to mamy nadzieję, że Simmons zostanie wybrany do ASG przez trenerów do roli rezerwowego.

Zachęcamy do głosowania na naszych zawodników za pośrednictwem aplikacji NBA, strony nba.com, Facebooka, Twittera oraz Google Search!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *