Elton Brand

Philadelphia 76ers podpisze kontrakt z rezerwowym rozgrywającym Utah Jazz. Raul Neto otrzyma minimum dla weteranów za rok gry. W Sixers zastąpi T.J. McConnella, który jako wolny agent podpisał kontrakt z Indiana Pacers, o czym przedwczoraj pisał już Maciej.

27-letni Brazylijczyk został wybrany w drafcie 2013 roku z numerem 47 przez Atlanta Hawks. Jeszcze w noc draftu został oddany do Jazz, gdzie po przerwie na grę w Europie zadebiutował sezon później. W 2018 roku podpisał przedłużenie konraktu z Jazzmenami.

Podczas czterech sezonów gry notował 4.8 ppg i 1.9 apg w 199 spotkaniach. Grał też w G-League i w Zespole Świata podczas Weekendu Gwiazd. Dał się poznać jako dobry obrońca i nieco lepszy strzelec niż McConnell, ale także jako zawodnik podatny na liczne kontuzje. Zaawansowane statystyki przemawiają na jego korzyść w porównaniu z T.J.’em, chociaż do jego waleczności i wpływu na chemię w zespole porównania oczywiście nie ma. Przeważyły prawdopodobnie kwestie finansowe; Neto będzie kosztował nieco ponad milion mniej i ma krótszą umowę.

Niestety ze zmiennikami Bena Simmonsa w osobach niedoświadczonego Shake Miltona (który właśnie zgodził się podpisać 4-letni kontrakt) i niepewnego zdrowotnie Raula Neto, można śmiało powiedzieć, że Sixers wciąż mają dziurę na pozycji rozgrywającego. Tym bardziej w związku z odejściem Jimmy’ego Butlera, który pod koniec sezonu i w play-offs zmieniał Simmonsa z bardzo pozytywnym skutkiem.

Tymczasem Australijczyk otrzymał propozycję przedłużenia kontraktu za maksimum, czyli 168 milionów dolarów za 5 lat gry począwszy od sezonu 2020/21. Simmons ofertę najpewniej przyjmie, na razie jego agent ustala szczegóły. Wszystkie kontrakty można podpisywać dopiero od jutra.