Rio 2016

Igrzyska olimpijskie w Rio już za nami, zgodnie z oczekiwaniami złoty medal zabrali do domu Amerykanie. Nas jednak bardziej interesuje, jak wypadli reprezentanci Philadelphii, których już za nieco ponad 2 i pół miesiąca będziemy mogli oglądać w koszulkach Sixers.

Dario Saric wystąpił w sześciu spotkaniach, zdobywając średnio 11.8 ppg (51% skuteczności za dwa, 26% za trzy), 6.7 rpg, 3.2 apg oraz 12.5 efficiency. Saric najlepiej wypadł przeciwko Argentynie (19 punktów, 10 zbiórek i 7 asyst). W ostatnim meczu przeciwko Serbii zdobył tylko 7 punktów i 4 zbiórki na skuteczności 3/7. Chorwat nie krył rozczarowania stratą szansy na medal i swoim występem: “Nie wiem, co powiedzieć. Znowu przegraliśmy z Serbią, a ja zagrałem jak największa cip..”.

Sergio Rodriguez wrócił za to do domu z brązem po tym, jak jego Hiszpania pokonała Australlię w meczu o ostatni medal. Rodriguez zagrał w ośmiu spotkaniach notując średnio 8.0 ppg (53% skuteczności za dwa i 29% za trzy), 1.5 rpg, 4.8 apg (siódmy wynik na olimpiadzie) oraz 8.4 efficiency. W dwóch ostatnich spotkaniach Rodriguez rzucił po 11 punktów, z kolei w meczu otwarcia 7 razy asystował.