Philly

Zespół Philadelphii 76ers podpisał dziś kontrakty z dwoma nowymi zawodnikami. Są to: dwukrotny mistrz NBA James Michael McAdoo oraz James Blackmon, który grał w składzie Szóstek podczas Ligi Letniej.

James McAdoo podpisał kontakt dwustronny (two-way contract – nowy wynalazek NBA), polegający na tym, że jego pensja będzie zależała od tego, czy będzie grał w NBA czy też w G League (dawnej D League). Każdy zespół od tego sezonu będzie miał dwóch takich graczy, których będzie mógł do woli przerzucać między dwiema ligami, do momentu gdy nie zagrają oni 45 meczów na poziomie NBA. Co ważne, nie będą oni zajmować miejsca w 15-osobowym rosterze – zostały dla nich zarezerwowane dwa dodatkowe miejsca.

Sam McAdoo spędził ostatnie trzy sezony w Golden State Warriors, gdzie zdobywał średnio 3 punkty i 1,7 zbiórki na mecz, spędzając na parkiecie średnio niecałe 8 minut w 108 meczach. Natomiast James Blackmon podpisał rookie contract. Podczas pięciu występów podczas ligi letniej w Salt Lake City i Las Vegas dla Sixers zdobywał średnio 8 punktów na mecz.

Z innych aktualności wartych odnotowania, Elton Brand został wczoraj ogłoszony jako GM zespołu Delaware 87ers, a więc afiliowanego zespołu Philadelphii 76ers grającego w NBA G League.