Sixers sprowadzają dwóch nowych zawodników

Zespół Philadelphii 76ers podpisał dziś kontrakty z dwoma nowymi zawodnikami. Są to: dwukrotny mistrz NBA James Michael McAdoo oraz James Blackmon, który grał w składzie Szóstek podczas Ligi Letniej.

James McAdoo podpisał kontakt dwustronny (two-way contract – nowy wynalazek NBA), polegający na tym, że jego pensja będzie zależała od tego, czy będzie grał w NBA czy też w G League (dawnej D League). Każdy zespół od tego sezonu będzie miał dwóch takich graczy, których będzie mógł do woli przerzucać między dwiema ligami, do momentu gdy nie zagrają oni 45 meczów na poziomie NBA. Co ważne, nie będą oni zajmować miejsca w 15-osobowym rosterze – zostały dla nich zarezerwowane dwa dodatkowe miejsca.

Sam McAdoo spędził ostatnie trzy sezony w Golden State Warriors, gdzie zdobywał średnio 3 punkty i 1,7 zbiórki na mecz, spędzając na parkiecie średnio niecałe 8 minut w 108 meczach. Natomiast James Blackmon podpisał rookie contract. Podczas pięciu występów podczas ligi letniej w Salt Lake City i Las Vegas dla Sixers zdobywał średnio 8 punktów na mecz.

Z innych aktualności wartych odnotowania, Elton Brand został wczoraj ogłoszony jako GM zespołu Delaware 87ers, a więc afiliowanego zespołu Philadelphii 76ers grającego w NBA G League.

3 myśli na temat “Sixers sprowadzają dwóch nowych zawodników

 • 1 września 2017 o 19:24
  Permalink

  Podobno phila będzie chciała zaproponować 100 milionów w 4 lata Embildowi , nie za dużo dla gościa który jest jednym wielkim znakiem zapytania ?..

  Odpowiedz
  • 1 września 2017 o 21:45
   Permalink

   Niby za dużo – kontuzje- niby za mało – talent – Teraz się okaże jakim gościem jest Embiid. Czy będzie płakał jak Noel, że za mało mu dali, czy może pokaże charakter – kurcze 31 meczy w trzy sezony a oni mi 100 baniek dają – . Zobaczymy jakim człowiekiem jesteś panie Joel.

   Odpowiedz
 • 1 września 2017 o 23:09
  Permalink

  Jak już to takie rozmowy powinny być prowadzone po tym sezonie teraz to wróżenie z fusów. Za zdrowego Embiida taka kasa to promocja. Jeśli zagra cały sezon to cena wzrośnie. NIESTETY to chyba taki typ którego kontuzje nie omijają. Da się jakoś wyjąć taki kontrakt z salary w razie przewlekłej kontuzji np jak u Bosha?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *