Elton Brand ogłosił, że Philadelphia 76ers wykorzysta opcję klubu za trzeci rok w kontrakcie Zhaire Smitha. Oznacza to, że obrońca zostanie z nami jeszcze przynajmniej dwa sezony, a za kampanię 2020/21 zarobi $3.2 miliona. Jest to jasny sygnał, że Sixers mają długoterminowe plany związane z zawodnikiem.

Zhaire Smith w swoim debiutanckim sezonie zagrał w sześciu meczach notując na swoim koncie 6.7 punktu i 2.2 zbiórki, jednak rozpatrywanie tego sezonu przez pryzmat statystyk byłoby dużym niedopowiedzeniem. Zawodnik przeszedł przez piekło w wyniku reakcji alergicznej, co najlepiej obrazuje utrata kilkunastu kilogramów… Mimo to zdołał wrócić do gry jeszcze w tym samym sezonie!

Trzeba pamiętać, iż Zhaire Smith wybierany w drafcie był jako długoterminowy projekt. Zawodnik ma zaledwie 20 lat i wciąż jest surowy ofensywnie, lecz jego niesamowity atletyzm, warunki fizyczne i nieustępliwość w defensywie wspaniale rokują na przyszłość, a koledzy z drużyny twierdzą, że chłopak wręcz żyje na sali treningowej.