Adam Silver broni strategii 76ers

Stan van Gundy zaatakował ostatnio Sixers, za jego zdaniem „żenujący sposób” w jaki zbudowali swój skład, żeby tylko jak najwięcej przegrywać. Z tymi słowami nie zgodził się… Adam Silver, nowy komisarz NBA:

„Sugerowanie, że ci zawodnicy wychodzą na parkiet i nie starają się z całych sił wygrać meczy, to zniewaga dla całej ligi. To, o czym mówił Stan van Gundy, to zwyczajny proces przebudowy, przez który czasami przechodzi każda organizacja, nie tylko sportowa. Myślę, że to co oni robią, jest zdecydowanie słuszne. Bo oni planują przyszłość, budują ten klub od absolutnego zera, a patrząc na ich ostatnie lata widać, że tego strasznie potrzebują. Każdy potrzebuje jakiegoś planu, wizji, właśnie to się tam dzieje (…) Nie każda drużyna odniesie sukces kazdego roku. To, o co może prosić fan, to strategia i wizja, żeby znowu wygrywać”.

Silver dodał, że w NBA jest teraz przekonanie, że trzeba być najpierw złą drużyną, żeby potem stać się dobrą. Stworzenie loterii do draftu miało zapobiec temu zjawisku, ale nie do końca to się udało. Mimo wszystko według niego to raczej kwestia postrzegania tego problemu i normalnego procesu przebudowy, który niepotrzebnie od razu jest postrzegany jako tankowanie:

Martwię się o postrzeganie tej sytuacji. Nie martwię się o to, co dzieje się w Philadelphii. Raczej o to, że ludzie myślą o tej lidze, że w interesie drużyny może nie być dawanie z siebie wszystko na parkiecie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *