Sam Hinkie

Okienko transferowe w NBA zamknęło się. Nie spodziewaliśmy się większych transferów, bo od tygodni zapowiadano tylko małe ruchy. Ale znowu okazało się, że Sam Hinkie “wkręcił” wszystkich.

GM Sixers ostro zaszalał, oddając dwóch ulubieńców kibiców, jednocześnie dwóch z trzech najlepszych obrońców. Postaram się wypunktować, co wiemy dzisiaj, ale jest wiele niejasności i sprzecznych informacji, więc lista ta z pewnością będzie jeszcze poprawiona i komentowana w najbliższych dniach.

  • Michael Carter-Williams oddany do Milwaukee Bucks w trójstronnej wymianie, w zamian od Lakers prawa do wyboru w pierwszej rundzie draftu 2015 (zastrzeżone do pierwszej piątki).
  • KJ McDaniels oddany do Houston Rockets w zamian za Isiaha Canaana i wybór w drugiej rundzie draftu 2015.
  • Sixers otrzymali JaVale McGee, prawa do Chu Chu Maduabuma i wybór w pierwszej rundzie draftu (nie wiemy którego) od Thunder przez Nuggets, za bardzo nie wiadomo co oddali w zamian, poza prawami do Centa Akyola.

 

Pytania, jakie się nasuwają: Czy Sam Hinkie w ogóle wie, co robi? Czy niedawna zmiana sloganu drużyny nie przyszła zbyt szybko? Co jeszcze dostali Nuggets za McGee? Czy Sixers wykupią jego kontrakt? Kto teraz będzie prowadził grę Sixers? Czy kibiców Philadelphii można już liczyć na palcach jednej ręki?