Trzy „Szóstki” wśród 10 Najlepszych Obrońców NBA!

Ben Simmons, Joel Embiid oraz Matisse Thybulle znaleźli się w Najlepszych Piątkach Obrońców sezonu 2020/21. Po raz pierwszy od rozgrywek 1982/83 zespół z Philadelphii ma aż trzech zawodników wyróżnionych w ten sposób.

Wówczas byli to Maurice Cheeks, Bobby Jones oraz Moses Malone, a „Szostki” zdobyły wtedy swój ostatni tytuł mistrzowski.

Ben Simmons znalazł się w Pierwszej Piątce Obrońców maksymalną ilością głosów, podobnie jak Rudy Gobert. Pierwszym wyborem nagrodzono też Draymonda Greena, Jrue Holiday’a i Giannisa Antetokounmpo. To drugi z rzędu wybór Simmonsa do Pierwszej Piątki Obrońców; ostatni zawodnik Sixers, który tego dokonał, to Maurice Cheeks, wybierany cztery razy z rzędu w połowie lat 80-tych.

Joel Embiid i Matisse Thybulle znaleźli się w Drugiej Piątce Obrońców w towarzystwie Bama Adebayo, Jimmy’ego Butlera i Kawhi Leonarda. Dla Embiida to już trzeci wybór, czego w historii jego klubu dokonali wcześniej tylko wspomniany Cheeks oraz Bobby Jones. Z kolei Thybulle stał się dopiero 26. drugoroczniakiem w historii NBA nagrodzonym w ten sposób!

Dodam jeszcze w ramach ciekawostek, że 3 głosy otrzymał również inny gracz Sixers, Danny Green. Łącznie w historii klubu z Philadelphii trzynastu zawodników zostało uhonorowanych w ten sposób, co tylko podkreśla osiągnięcie tegorocznej trójki.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *