Young + trójka draftu za pierwszy wybór?

Ptaszki ćwierkają, że Sam Hinkie chce zdobyć numer pierwszy tegorocznego draftu. Sixers dostali propozycję oddania numerów 3 i 10 do Cleveland w zamian za jedynkę. Hinkie (na szczęście) odrzucił tą ofertę i zaproponował numer 3 oraz Thaddeusa Younga.

Nie wiadomo, czy wierzyć tej informacji. Po pierwsze dosyć wcześnie na taki ruch, po drugie Sixers chcą wybrać Andrew Wigginsa, który obecnie jest typowany właśnie na numer trzy po Joelu Embiidzie i Jabari Parkerze. Jeśli jednak to pawda, to albo Hinkie już wie, kogo wybiorą Cavaliers oraz Bucks i nie jest to zgodne z przewidywaniami, albo zmienili zdanie i polują na Joe Embiida.

18 myśli na temat “Young + trójka draftu za pierwszy wybór?

 • 11 czerwca 2014 o 09:54
  Permalink

  Jeżeli by chcieli Embiida to prędzej proponowaliby w wymianie Noela, no chyba, że jednego z nich planują ustawiać na 4. Zresztą tak jak wczoraj napisałem i tak jak Monty wspomniał, jest za wcześnie na takie wymiany. Tym bardziej, ze nie wiadomo tak naprawdę kto kogo wybierze, pierwsza trójka jest na tyle mocna, że każdy z nich może pójść z każdym numerem.

  Odpowiedz
 • 11 czerwca 2014 o 10:13
  Permalink

  Jak po Wigginsa to wymienialbym juz teraz. Podczas nocy draftu moze sie okazac, ze Cavs zarzadaja obu naszych wyborow. Dorzucilbym do nawet pick 32. Cavs maja burdel wewnatrzorganizacyjny. Irving moze nie dograc sezonu do konca, a w takim przypadku Wiggins jako nowy mlody lider to opcja idealna. Dlatego trejdujmy jak sie da byle nie Noelem i MCW

  Odpowiedz
 • 12 czerwca 2014 o 22:05
  Permalink

  a co powiecie na trade #7 i Nash za pick #10? Lakersi chcą się pozbyć kontraktu Nash’a a my o nic nie gramy a MCW dostałby kapitalnego mentora, chyba, że Nash odwali numer jak Granger …

  Odpowiedz
  • 13 czerwca 2014 o 00:30
   Permalink

   To by było świetne rozwiązanie, ale wątpię, żeby doszło do skutku

   Odpowiedz
  • 13 czerwca 2014 o 15:57
   Permalink

   Moim zdaniem bez szans na taki deal. Nash ma spadający kontrakt po tym sezonie, a LAL i tak nastawiają się dopiero na lato 2015 jeśli chodzi o FA, bo teraz i tak nikt tam nie pójdzie. Po co mieliby to robić…

   Odpowiedz
 • 13 czerwca 2014 o 20:04
  Permalink

  Podobno Cavs nie są zadowoleni z Embiida podczas treningów w Cleveland i nie wybiorą go z jedynką.

  Odpowiedz
 • 14 czerwca 2014 o 02:18
  Permalink

  Ja bym to potraktował bardziej, jako swoistą grę z ich strony, skierowaną zapewne do nas. Teraz wypuszczą plotkę „nie weźmiemy Embiida, więc praktycznie nie macie szans wybrać zawodnika którego chcecie”. A tak naprawdę nadal o nim myślą i liczą, że uda im się wybrać go z numerem 3 plus mieć dodatkowego zawodnika w postaci Younga. Oczywiście to domysły, ale tej informacji o braku zainteresowania, nie traktowałbym poważniej jak plotki. Wątpię, aby teraz jakiś zespół ujawnił swoje zamiary, a już tym bardziej informacje mogące pomóc innym w podjęciu właściwych wyborów przez inne zespoły.

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2014 o 23:46
  Permalink

  kurde trochę dziwi mnie to, że na stronach pojawiają się nagłówki, mówiące o tym, że „Sixers są w stanie zrobić wszystko żeby dostać Wigginsa”. Przecież Sam Hinkie rok temu był cichym przechujem, mieszając dopiero w dniu draftu. Przed draftem trzymał wszystkich w niepewności. Także to, co się teraz dzieje to podejrzana sytuacja, bo chyba Hink nie jest aż tak głupi, żeby rozpowiadać na prawo i lewo, że „zrobimy wszystko dla Wigga”..

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2014 o 07:44
  Permalink

  Problemem moim zdaniem są w tej sytuacji Bucks, którzy Wigga nam pogą podwędzić. Cavs ponoć rzeczywiście zakochali się w Embiidzie i na niego chcą polować, Myślę, że gdybyśmy wybierali z drugim pickiem to Hinkie pogadałby z Gilbertem na zasadzie, ty bierzesz Embiida, ja Wigginsa i było by po sprawie. Gdyby nie ci Bucks, których wyboru nie przewidzisz

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2014 o 11:12
  Permalink

  Nie wiem gdzie są te nagłówki, że Sixers są w stanie zrobić wszystko, żeby dostać Wigginsa. Z tego co ja czytałem, to są w stanie dać za niego #3 pick i Thada, a odrzucają możliwość oddania #3 i #10. Nie mówiąc już o dodawaniu do #3 picku Noela czy podobnych abstrakcyjnych rozwiązań. To raczej nie jest wszystko… Są w stanie oddać Thada i tyle. A że próbują go oddać to wiadomo od wielu miesięcy.

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2014 o 11:19
  Permalink

  Wilt, to co mówisz, to też może być forma gry Hinkiego. Złożył propozycję Gilbertowi i niech tamten się teraz martwi. Czy bezpiecznie zachować pick i mieć tylko Embiida, czy zaryzykować i mieć Embiida z 3 picku + Tadka… :)

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2014 o 14:58
  Permalink

  Może i tak, ale dla mnie to nie jest żadna gra czy zasłona dymna jak inni piszą. Jaki cel miałby Hinkie w zwodzeniu wszystkich, że chce Wigginsa? Na złość mu zrobią Cavs czy Bucks i go wybiorą? A on wtedy weźmie z #3 McDermotta i złowieszczo się zaśmieje, haha ale wszystkich wydymałem wcale nie chciałem Wigginsa? ;) Wg mnie Sixers celowali w Wigginsa cały sezon i nie ma co teraz udawać, że jest inaczej. To najlepszy fit dla Sixers i każdy o tym wie.

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2014 o 17:32
  Permalink

  Złe wieści, Embiid doznał kontuzji prawej stopy :((((
  Cavs ponoć zażyczyli sobie workoutu Dante Exum’a.
  @Zabiorą nam Wigginsa :<

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *