A tymczasem w Philadelphii…

 • Richaun Holmes podpisał 4-letni kontrakt z Sixers, dwa pierwsze sezony są gwarantowane (za 2.1 miliona dolarów).
 • J.P. Tokoto nie zagra w Sixers w przyszłym sezonie, ponoć zawodnik został o tym poinformowany jeszcze przed ligą letnią.
 • Już dawno minął termin planowanej operacji Joela Embiida, w międzyczasie doszły nas plotki, że center Sixers ma złamaną kość w tym samym miejscu, co ostatnio. Tymczasem operacji wciąż nie było, a Joela widziano jak biega po schodach jednej z restauracji bez żadnego gipsu…
 • Sixers ponoć omawiają z Cleveland Cavaliers transfer Brandona Haywooda, żadnych dodatkowych szczegółów nie znamy poza tym, że chodzi o pochłonięcie jego kontraktu (można się więc spodziewać kolejnych wyborów w drafcie).
 • Jeśli jeszcze nie wiecie, to Luc Mbah a Moute podpisał kontrakt z Sacramento Kings, Thomas Robinson z Brooklyn Nets, a K.J. McDaniels przedłużył z Houston Rockets. Szanse na powrót Isha Smitha albo Jasona Richardsona są znikome.

7 myśli na temat “A tymczasem w Philadelphii…

 • 31 lipca 2015 o 15:07
  Permalink

  Luc chyba nie podpisał z Sacramento, bo nie przeszedł badań medycznych.

  Szkoda tego Isha Smitha, mimo że nie miał rzutu to potrafił wykreować okazje, no i dobrze rozumiał się z Noelem.

  Odpowiedz
 • 31 lipca 2015 o 15:54
  Permalink

  Przecież Haywood został wytransferowany do Blazers którzy go juz zwolnili. Dobry ruch z Holmes’em. Przy dobrych wiatrach bedzie z niego solidny role player :)

  Odpowiedz
 • 31 lipca 2015 o 18:03
  Permalink

  @ManieK? & kobe – to wszystko dlatego, że Monty zjadł wyraz w tytule. Miało być „A tymczasem kiedyś w Philadelphii…” ;)

  Odpowiedz
 • 1 sierpnia 2015 o 09:47
  Permalink

  OCB w tym transferze? Mam wrażenie, że Sixers nie dostali tego co chcieli, podobnie jak GSW. Czyżby tylko taki deal po ciężkich negocjacjach, czy może Hinkie robi podkład pod kolene transfery z Warriors?

  Z perspektywy Philly chyba lepszą opcją był Thompson. Gość z Filadelfii, młodszy, można nim pograć, a ma już jakieś doświadczenie. Zwłoki G-Force’a mam nadzieję nie wylegną na boisko.

  Z perspektywy GSW zaoszczędzają na kasie w tym roku, ale zostają z kontraktem Thompsona na przyszly sezon, a taki Wallace schodzi po tych rozgrywkach. Sixers spokojnie mogli wchłonąć kontrakt Wallace’a bez oddawania żadnych większych kontraktów w drugą stronę, więc wygląda na to, że na nic lepszego się po prostu nie dogadali. Pewnie Warriors nie chcieli dawać 1st’a ani młodych graczy typu Barnes.

  Ale jaki interes ma Hinkie w tym wszystkim? Gotówka i prawo do zamiany picku OKC za GSW? Mniej niż zero. Szkoda papieru na drukowanie tego,szkoda pieniędzy na telefony.

  Odpowiedz
 • 1 sierpnia 2015 o 22:06
  Permalink

  @Wilt100

  Z punktu widzenia GSW, ten deal był im potrzebny. Tu nie chodzi o to, że kontrakt Geralda Wallace’a kończy się po sezonie, a kontrakt Thompsona będzie jeszcze ważny w następnym roku. Chodzi o luxury tax! Warriors w ten sposób zmniejszyli podatek jaki będą płacić.

  Nie obraź się, ale jesteś trochę odrealniony. GM Warriors – Bob Myers zdobył w zeszłym sezonie tytuł „NBA Executive of the Year”, on zna ten fach i wie jak wyjść na swoje. To nie Vlade Divac, który przychodzi i myśli, że wie co robi, a tak naprawdę za przeproszeniem gówno wie. Myers nie jest taki głupi, żeby oddawać first rounder czy chociażby Barnesa, z którym wiążą przyszłość.

  Z tym swapem to jest tak, że zamianie podlegają pick nie tylko OKC, ale i Miami. Heat nie mają szans, by ich pick był niżej w tabeli niż GSW, ale OKC owszem i wtedy będzie to miało sens. Szkoda, że ograniczony ten swap został do 2016 roku, ale i tak wyrwaliśmy więcej niż Blazers w wymianie z udziałem Haywooda i Millera.

  Ciekawe czy Sam szykuje jeszcze jakieś deale w tym offseason czy poczeka do zimy. Myślę, że z Utah Jazz mógłby zrobić jakąś wymianę, bo im za niedługo może się przydać większa elastyczność w salary cap.

  Odpowiedz
 • 2 sierpnia 2015 o 10:41
  Permalink

  @Taki sobie user, ja rozumiem, że w GSW chodziło o oszczędności w tym sezonie, ale pewnie ich GM wolałby się pozbyć całego kontraktu Wallace’a i w zamian dostać takiego Hollisa Thompsona, który ma 1 mln kontraktu i to w team option, niż 13 mln na 2 lata za gościa, który może grać po 5-8 minut. Bob Myers oddał swego czasu dwa (niechronione!) picki w 1 rundzie i dwa drugorundowe żeby zejść z kontraktów Biedrinsa i Jeffersona. Czy jestem odrealniony licząc, że mógł sypnąć nr typu 27-30 chronionym w TOP20? Albo chociaż dać ze dwie drugie rundy, w zamian za zejście z całej kasy Geralda?

  Co do swapu wiem, że podlega też MIA, ale jak sam przyznałeś, nie ma szans by Heat byli wyżej, więc po co o tym pisać. A OKC ma więcej problemów niż GSW. Wyrwaliśmy więcej niż Portland? W którym miejscu? Oni dostali dwa picki drugorundowe, fajnego weta dla młodych, a Haywoodowi i tak płacić nie muszą, bo jego kontrakt był niegwarantowany.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *