Marco Belinelli

Jak donosi Adrian Wojnarowski, Marco Belinelli podpisze kontrakt z Philadelphią 76ers! Kontrakt Włocha został wykupiony przez Atlantę Hawks po tym, jak nie otrzymali oni satysfakcjonującej oferty wymiany w okienku transferowym. Informacje zdążył już nieformalnie potwierdzić główny zainteresowany:

Marco Belinelli to niespełna 32-letni strzelec, dla którego Sixers będą dziewiątą (!) ekipą NBA na przestrzeni 11-letniej kariery. W tym sezonie rzuca średnio 11.4 punktu na skuteczności 37.2% zza łuku oraz zdobywa 1.9 zbiórki i 2 asysty. W ekipie Sixers najpewniej przejmie część minut Luwawu oraz Andersona i stanie się pierwszą opcją z ławki rezerwowych. Sprowadzenie Belinelliego zdążył już skomentować Bryan Colangelo, który już po raz drugi sprowadził Włocha do swojej ekipy (wcześniej gdy był GM’em w Raptors):

Marco wypełni dziurę na skrzydle, gdzie jego umiejętności do rzucania oraz zdobywania punktów będą potrzebne. Wszechstronność i zdolności kreowania akcji czynią z Marco wartościowego zawodnika.