Stats

Ciekawe statystyki mieliśmy okazję zobaczyć wczoraj, podczas wygranego spotkania z LA Clippers. Okazuje się, że Philadelphia 76ers jest druga w całej NBA, jeśli chodzi o średnią różnicę punktową wypracowaną nad rywalami w pierwszych kwartach. Lepsi są jedynie Houston Rockets:

Jak jednak wiemy, bolączką Sixers są drugie połowy, a najbardziej ostatnie kwarty spotkań. I rzeczywiście, Sixers przegrywają ostatnie ćwiartki różnicą średnio 2 punktów. Mało? Owszem, gdyby nie fakt, że pod tym względem są ostatnim zespołem w lidze:

Na pocieszenie fakt, że mimo wszystko czwarte kwarty nie zadecydowały o aż tak wielu porażkach, jak można by przypuszczać. Inna statystyka pokazuje bowiem, że Sixers mają bilans 26-9 w przypadku, kiedy prowadzą po pierwszej kwarcie. Można na to także spojrzeć z drugiej strony: bilans sezonu 28-25 pokazuje, że Sixers wygrali tylko dwa mecze, w których przegrali pierwsze kwarty.