Joel Embiid

Witam serdecznie wszystkich fanów Sixers! Choć sezon skończył się prawie dwa miesiące temu, a początku następnego nie widać jeszcze na horyzoncie, jestem pewny, iż każdy z lubością wyczekuje informacji o swej ukochanej drużynie tak bardzo, jak dziecko pragnie popcornu, gdy słyszy wyraz “kino”. Mam dla Was z tej okazji kilka ciekawostek:

Joel Embiid w końcu wyzdrowieje? 
Według doniesień mediów utalentowany center, choć w tym momencie nie został jeszcze dopuszczony do gier 5 vs 5, będzie gotowy na początek przygotowań do sezonu drużyny z Philadelphii. Jest do bardzo dobra nowina; pokuszę się o stwierdzenie, iż czekaliśmy na nią całe lato! Kameruńczyk notował w poprzednim sezonie na swoim koncie średnio 20.2 ppg, 7.8 rpg, 2.1 apg oraz 2.5 bpg w niespełna 26 minut gry.

Markelle Fultz doceniony przez NBA 2K. 
Zbliża się premiera kolejnej odsłony kultowej gry NBA 2K. Z tej okazji w ostatnim czasie zaczęto ujawniać ratingi niekórych czołowych graczy. Zadowolony z pewnością może być numer pierwszy tegorocznego draftu – Markelle Fultz. Nowy gracz Sixers otrzymał notę 80 (Ben Simmons rok temu został oceniony na 79 punktów). Tak samo wysoki rating jak Fultz otrzymał drugi numer draftu 2017 – Lonzo Ball. Ujawniona została też nota Joela Embiida – 86. Wychowanek Kansas był tym faktem niezmiernie zdziwiony i stwierdził, iż pod koniec sezonu jego nota wzrośnie do 95. Trzymamy kciuki, Joel!

Gumowe Salary Cap
Dzięki mądrej polityce transferowej drużyna z miasta Rocky’ego najprawdopodobniej podejdzie do sezonu z 18.5 milionów dolarów miejsca w salary cap. Co więcej, tylko Furkan Korkmaz, Jerryd Bayless oraz Markelle Fultz mają gwarantowane kontrakty na sezon 2018/19, a ich suma wynosi nieco ponad 18.7 mln $. Oznacza to, że Sixers zarówno w tym momencie, jak i przed następnym sezonem, wyróżniają się gumową wręcz elastycznością finansową. Do tego kontrakty Saricia, Okafora, Simmonsa, Andersona, Holmesa, McConnella oraz Luwawu są opcją zespołu, będzie więc ich można zatrzymać w drużynie za stosunkowo małe kwoty.

To już wszystko, co dla Was przygotowałem. Co sądzicie o ratingach naszych graczy? Może macie obiekcje co do ocen zawodników pozostałych drużyn? Czy sądzicie, iż elastyczność finansowa oraz mnóstwo talentu uczynią Nas pretendentami choćby do finałów konferencji w sezonie 2018/19? Zapraszam do dyskusji!