Plot

Strona nba.com opublikowała dziś swój najnowszy Power Ranking. Prezentuje się on następująco:

 1. Golden State Warriors
 2. Houston Rockets
 3. San Antonio Spurs
 4. Boston Celtics
 5. Oklahoma City Thunder
 6. Cleveland Cavaliers
 7. Minnesota Timberwolves
 8. Washington Wizards
 9. Toronto Raptors
 10. LA Clippers
 11. Denver Nuggets
 12. Milwaukee Bucks
 13. Utah Jazz
 14. Miami Heat
 15. Charlotte Hornets
 16. New Orleans Pelicans
 17. Portland Trail Blazers
 18. Memphis Grizzlies
 19. Detroit Pistons
 20. Philadelphia 76ers 
 21. Dallas Mavericks
 22. LA Lakers
 23. Sacramento Kings
 24. NY Knicks
 25. Brooklyn Nets
 26. Phoenix Suns
 27. Indiana Pacers
 28. Chicago Bulls
 29. Orlando Magic
 30. Atlanta Hawks

W porównaniu do ostatniego zestawienia Szóstki awansowały aż o 8 miejsc w rankingu drużyn z całej ligi. Według ekspertów ze strony nba.com drużyna Sixers zajmie więc 9. miejsce w konferencji Wschodniej, tuż za Tłokami z Detroit. Wyżej znajdują się też np. ekipy z Miami i Charlotte. Jednak w rozwinięciu znaleźć można informację, iż awans do playoffs zależy od zdrowia Joela Embiida. Według autora jest on kluczową postacią drużyny z Philadelphi i… Trudno się z nim nie zgodzić. Z Kameruńczykiem na parkiecie Sixers byli lepsi od rywali o 3.2 pkt na 100 posiadań, a bez niego – o 7.9 pkt gorsi. Pokazuje to, jak wielki wpływ na tę drużynę ma młody center.

Za największe wzmocnienia względem ostatniego sezonu uznani zostali Ben Simmons, Markelle Fultz oraz JJ Reddick. Co natomiast straciliśmy? The Process. Okres tankowania zakończył się – czas nacieszyć się jego efektami. Lecz czy Brett Brown jest wytarczająco dobrym trenerem, by zapanować nad ogromem talentu i stworzyć z niego drużynę godną walki w playoffs? Miejmy nadzieję. W końcu uczył się od samego Gregga Popovicha.

Pamiętajmy jednak, iż ranking nba.com jest jedynie próbą predykcji wydarzeń następnego sezonu. Mimo prognozowanego 9. miejsca większość z nas gorąco wierzy w awans do rozgrywek posezonowych, prawda?