Plot

Strona nba.com opublikowała dziś swój najnowszy Power Ranking. Prezentuje się on następująco:

  1. Golden State Warriors
  2. Houston Rockets
  3. San Antonio Spurs
  4. Boston Celtics
  5. Oklahoma City Thunder
  6. Cleveland Cavaliers
  7. Minnesota Timberwolves
  8. Washington Wizards
  9. Toronto Raptors
  10. LA Clippers
  11. Denver Nuggets
  12. Milwaukee Bucks
  13. Utah Jazz
  14. Miami Heat
  15. Charlotte Hornets
  16. New Orleans Pelicans
  17. Portland Trail Blazers
  18. Memphis Grizzlies
  19. Detroit Pistons
  20. Philadelphia 76ers 
  21. Dallas Mavericks
  22. LA Lakers
  23. Sacramento Kings
  24. NY Knicks
  25. Brooklyn Nets
  26. Phoenix Suns
  27. Indiana Pacers
  28. Chicago Bulls
  29. Orlando Magic
  30. Atlanta Hawks

W porównaniu do ostatniego zestawienia Szóstki awansowały aż o 8 miejsc w rankingu drużyn z całej ligi. Według ekspertów ze strony nba.com drużyna Sixers zajmie więc 9. miejsce w konferencji Wschodniej, tuż za Tłokami z Detroit. Wyżej znajdują się też np. ekipy z Miami i Charlotte. Jednak w rozwinięciu znaleźć można informację, iż awans do playoffs zależy od zdrowia Joela Embiida. Według autora jest on kluczową postacią drużyny z Philadelphi i… Trudno się z nim nie zgodzić. Z Kameruńczykiem na parkiecie Sixers byli lepsi od rywali o 3.2 pkt na 100 posiadań, a bez niego – o 7.9 pkt gorsi. Pokazuje to, jak wielki wpływ na tę drużynę ma młody center.

Za największe wzmocnienia względem ostatniego sezonu uznani zostali Ben Simmons, Markelle Fultz oraz JJ Reddick. Co natomiast straciliśmy? The Process. Okres tankowania zakończył się – czas nacieszyć się jego efektami. Lecz czy Brett Brown jest wytarczająco dobrym trenerem, by zapanować nad ogromem talentu i stworzyć z niego drużynę godną walki w playoffs? Miejmy nadzieję. W końcu uczył się od samego Gregga Popovicha.

Pamiętajmy jednak, iż ranking nba.com jest jedynie próbą predykcji wydarzeń następnego sezonu. Mimo prognozowanego 9. miejsca większość z nas gorąco wierzy w awans do rozgrywek posezonowych, prawda?