Covington i Embiid docenieni

NBA ogłosiło dwie najlepsze piątki defensorów z minionego sezonu. Ku uciesze kibiców Sixers głosujący docenili aż dwóch zawodników ekipy z Philadelphii – Roberta Covingtona i Joela Embiida.

Nominacja JoJo do NBA All-Defensive nie jest zaskoczeniem, gdyż został on ostatnio ogłoszony jednym z trzech finalistów nagrody Defensive Player of the Year. Popularny The Process nie jest jednak faworytem w walce o tę nagrodę, co potwierdził tylko fakt, że jego rywale – Rudy Gobert i Anthony Davis – (w przeciwieństwie do Joela) znaleźli się w pierwszym składzie defensorów.

Mimo to Szóstki mają swego reprezentanta w NBA All-Defensive First Team. Robert Covington uzbierał 90 punktów i zajął piąte miejsce w głosowaniu (ex-equo z Embiidem). Choć ten sezon był dla niego pełen wzlotów i upadków, to RoCo nie schodził poniżej pewnego poziomu w defensywie, czym zasłużył sobie na to wyróżnienie.

NBA All-Defensive First Team: Rudy Gobert (192), Anthony Davis (163), Victor Oladipo (136), Jrue Holiday (105), Robert Covington (90).

NBA All-Defensive Second Team: Joel Embiid (90), Draymond Green (86), Al Horford (85), Dejounte Murray (80), Jimmy Butler (79).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *