Covington i Embiid docenieni

NBA ogłosiło dwie najlepsze piątki defensorów z minionego sezonu. Ku uciesze kibiców Sixers głosujący docenili aż dwóch zawodników ekipy z Philadelphii – Roberta Covingtona i Joela Embiida.

Nominacja JoJo do NBA All-Defensive nie jest zaskoczeniem, gdyż został on ostatnio ogłoszony jednym z trzech finalistów nagrody Defensive Player of the Year. Popularny The Process nie jest jednak faworytem w walce o tę nagrodę, co potwierdził tylko fakt, że jego rywale – Rudy Gobert i Anthony Davis – (w przeciwieństwie do Joela) znaleźli się w pierwszym składzie defensorów.

Mimo to Szóstki mają swego reprezentanta w NBA All-Defensive First Team. Robert Covington uzbierał 90 punktów i zajął piąte miejsce w głosowaniu (ex-equo z Embiidem). Choć ten sezon był dla niego pełen wzlotów i upadków, to RoCo nie schodził poniżej pewnego poziomu w defensywie, czym zasłużył sobie na to wyróżnienie.

NBA All-Defensive First Team: Rudy Gobert (192), Anthony Davis (163), Victor Oladipo (136), Jrue Holiday (105), Robert Covington (90).

NBA All-Defensive Second Team: Joel Embiid (90), Draymond Green (86), Al Horford (85), Dejounte Murray (80), Jimmy Butler (79).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *