Czas na zmiany na Sixers.pl

Internet niesamowicie się zmienił przez ponad 11 lat istnienia Sixers.pl. Nikt już nie szuka w serwisach takich jak nasz filmików z akcjami, odkąd mamy YouTube! Nikt nie szuka zdjęć, odkąd jest wyszukiwarka grafiki Google. Rzadko kto czyta działy z terminarzami rozgrywek, profilami zawodników czy salary-cap, odkąd wszystkie najnowsze dane tego typu łatwo znaleźć w wielu profesjonalnych amerykańskich serwisach o NBA. Informując o meczach też nie jesteśmy w stanie dorównać np. NBA.com, gdzie  wszystko będzie zawsze pierwsze i obszerniejsze, gdzie obejrzycie pełne statystyki i film ze skrótem spotkania. Same spotkania dzięki streamom i NBALP możecie ogladać jeden za drugim… Zmieniamy się także my, redaktorzy. To już nie czasy, gdy po szkole (albo przed, bo wtedy mogło się jeszcze wstawać o świcie) siadało się i pisało newsy. Teraz jest praca albo studia, własny dom, własna rodzina. Dlatego Sixers.pl zmienia swój charakter. W czasach dominacji Facebooka i blogów sportowych, od teraz będziemy właśnie czymś na kształt blogu opiniotwórczego.

Co to znaczy w praktyce? Rezygnujemy z większosci i tak nie odwiedzanych działów, skupiamy się na newsach, ale… koniec z opisami wszystkich 82 spotkań sezonu zasadniczego – teraz przeczytacie tylko o najważniejszych i najciekawszych meczach, pozostałych poznacie tylko wyniki. Więcej krótkich ciekawostek, statystyk, cytatów, zdjęć, linków. Przede wszystkim – nie piszemy już w typowo dziennikarskim stylu, za to mniej obiektywnie, bardziej potocznym i czasem dowcipnym językiem. Celem tych zmian jest również zachęcenie Was do większego udzielania się w komentarzach, np. własnego analizowania spotkań  i wchodzenie w dyskusje z innymi kibicami.

4 myśli na temat “Czas na zmiany na Sixers.pl

 • 20 lipca 2012 o 12:31
  Permalink

  I nie jest to zły pomysł żeby nie opisywać każdego meczu z osobna. Jak ktoś chce to w shoucie może na temat danego, nieopisanego meczu podyskutować.

  A nowa strona bardzo ładna, miła dla oka, przejrzysta, super :] Wcisnąłbym tylko jeszcze gdzieś logo 76ers.

  Odpowiedz
 • 20 lipca 2012 o 23:53
  Permalink

  Witajcie ponownie! Strona odświeżona, stawiacie na WordPressa, bardzo ładnie, ALE żałuję, że usunęliście archiwum newsów i artykułów, wywiadów, podsumowań sezonów itp., mi się do tego co jakiś czas miło powracało. Ale generalnie popieram idee zmiany charakteru strony, bardzo dobrze wyczytujecie zmiany w ruchach w internecie. Oby tak dalej. Mam nadzieję, na ciekawe wpisy! ;-) Pozdrawiam ekipę Sixers.pl

  Odpowiedz
  • 23 lipca 2012 o 13:03
   Permalink

   No takich archiwów czy artykułów zawsze szkoda, no ale coś można poświęcić żeby było lepiej. Wszystko mam zapisane, więc kto wie może czasami coś będzie wracać. Dzięki za poparcie :)

   Odpowiedz
 • 21 lipca 2012 o 03:25
  Permalink

  dziekuje Panowie za fajna stronke, ktora odwiedzam od x lat, good job !

  go sixers :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *