Cztery spotkania Sixers w statystykach

Kontuzje, eksperymenty z rotacją, błędy trenera Browna i wolne oswajanie się z grą Markelle Fultza sprawiają, że Sixers zaczęli sezon 2018/19 od rozczarowującego bilansu 2-2. Mimo to po czterech meczach mamy dla Was garść optymistycznych statystyk, które pozwalają wierzyć, że kiedy w zespole wszystko wróci do najlepszego porządku, czeka nas naprawdę udany sezon!

  • Joel Embiid jest pierwszym graczem Sixers od czasów Wilta Chamberlaina, który w każdym z pierwszych czterech spotkań uzbierał 20+ punktów i 10+ zbiórek. Poza tym Embiid jest pierwszym graczem Philly od czasów Allena Iversona, który w trzech kolejnych spotkaniach przekroczył granicę 30 punktów! A także jedynym obok Eltona Branda, Derricka Alstona i Charlesa Barkley’a graczem w historii klubu, który w jednym meczu uzbierał ponad 30 punktów i 10 zbiórek, nie popełniając przy tym żadnej straty.
  • Sixers w spotkaniu z Orlando Magic przy 33 asystach popełnili tylko 10 strat – najmniej od 2010 roku.
  • J.J. Redick mimo przesunięcia na ławkę zdobywa najlepsze w karierze 21.8 ppg i gra średnio niecałą minutę dłużej, niż rok temu.
  • Dario Saric znowu w ogniu krytyki od kibiców zapominających, że Chorwat zawsze grał słabiej na początku sezonu. Tymczasem „The Nylon Calcusus” dowodzi, że Saric był najlepszym obrońcą Sixers przeciwko Blake Griffinowi, pozwalając mu zdobyć 16 punktów na 37 posiadań (43.2). Drugi w kolejności był Embiid ze średnią 54.5. Bez nich Griffin rzuciłby pewnie 100 punktów…
  • Joel Embiid w czterech dotychczasowych meczach notuje 29.5 ppg (51.9%), 10.8 rpg, 3.8 apg, 2.3 bpg i 2.0 tpg w 35.5 minuty gry. Pod względem punktów, skuteczności, asyst, strat i minut to jego najlepsze osiągnięcia w karierze. Myślicie, że JoJo dociągnie tak do końca sezonu?
  • Zarówno Embiid jak i Redick w obu poprzednich spotkaniach przekroczyli granicę 30 punktów. Niestety nie udało mi się odnaleźć informacji, kiedy ostatnio dwóch zawodników Sixers w dwóch kolejnych spotkaniach uzbnierało 30+ punktów, ale możecie być pewni, że było to dawno temu…
  • Ze średnią 28.3 asysty Sixers zajmują pod tym względem drugie miejsce w NBA. Są też na trzeciej pozycji pod względem trafionych trójek i co najważniejsze, ze średnią 12.5 straty w meczu zajmują dalekie, 24 miejsce w lidze! Co za postęp w porównaniu do poprzednich rozgrywek – oby tak dalej!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *