Dobre zmiany w NBA

NBA przegłosowała ciekawe zmiany, które wejdą w życie w sezonie 2017/18.

Po pierwsze liczba przerw, jakie będą mogły wziąć oba zespoły, została zmniejszona z 18 do 14. Koniec z 20-sekundowymi czasami – od teraz wszystkie przerwy będą miały po 75 sekund. W ostatnich 3 minutach spotkania każdy zespół będzie mógł wziąć tylko dwie, a nie jak dotychczas trzy przerwy.

Po drugie „trade deadline” został przesunięty i od teraz okienko transferowe będzie się zamykać na 10 dni przed Weekendem Gwiazd.

Żeby rozluźnić nieco terminarz, sam sezon NBA również będzie się zaczynał o około 10 dni wcześniej, a więc pierwszy raz będziemy mogli zobaczyć Sixers już około 17 października. Liczba spotkań przedsezonowych zostanie zmniejszona o przynajmniej dwa.

Na koniec najlepsza wiadomość – przecieki od Keitha Pompey’a wskazują na to, że 11 stycznia w ramach sezonu zasadniczego w Londynie zmierzą się ze sobą Philadelphia 76ers i Boston Celics. Jeśli to się potwierdzi, to będziemy informować Was na bieżąco i jeśli będą chętni, być może uda się zorganizować wspólne kibicowanie!

2 myśli na temat “Dobre zmiany w NBA

  • 13 lipca 2017 o 06:29
    Permalink

    No faktycznie super news, ale mam jeszcze pytanie kiedy będzie ogłaszany oficjalny terminarz i kiedy będzie można kupować bilety i gdzie je kupować? Generalnie to już zacznę chyba szukać tanich lotów w tym terminie :-)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *