Draft 2013: Sixers nie próżnują

Sixers nigdy nie mieli w stylu sypać z rękawa informacjami o zainteresowaniu wolnymi agentami, wymianami, trenerami, menedżerami etc. Fani zespołu zdążyli się już przyzwyczaić, że wszelkie zmiany spadają na nich niczym grom z jasnego nieba. Sam Hinkie wprowadził jednak do Sixers anonimowość godną służb specjalnych! Od konferencji, na której został oficjalnie zaprezentowany jako nowy GM (14 maja), Hinkie ani razu nie spotkał się oficjalnie z dziennikarzami, ani nie wydał jakiejkolwiek informacji, czy to w sprawie poszukiwań trenera, czy działań związanych ze zbliżającym się draftem. Nic! Nul! Do tego skutecznie odciął od jakichkolwiek źródeł dziennikarzy, którzy nie mają praktycznie o czym pisać.

Jako wielki fan draftu cierpię zwłaszcza ze zlikwidowania oficjalnych materiałów z treningów przed draftem. Na szczęście Hinkie nie ma wpływu na samych zawodników oraz ich agentów, stąd buszując w prasie amerykańskiej można znaleźć informacje kim Sixers się interesują. Z nich wynika, że nowy GM Sixers nie próżnuje i do tej pory odwiedziło (lub jeszcze odwiedzi) Filadelfię 24 zawodników. Poniżej przedstawiam listę ciekawszych prospektów, którzy dostąpili zaszczytu zwrócenia na siebie uwagi Sama (w nawiasie moja skromna ocena):
Archie Goodwin – SG (8/10 – I runda, 10/10 – II runda; zdecydowanie mój faworyt tegorocznego draftu obok Caldwell-Pope’a – oczywiście w granicach realnych możliwości picków Sixers),
Shabazz Muhammad – SG/SF (6/10 – I runda),
C.J. McCollum – PG/SG (6/10 – I runda),
Dennis Schroeder – PG (6/10 – I runda),
Steven Adams – C (5/10 – I runda),
Kelly Olynyk – C (2/10 – I runda),
Mason Plumlee – C (2/10 – I runda),
Shane Larkin – PG (2/10 – I runda, 6/10 – II runda),
Mouhammadou Jaiteh – C (8/10 – II runda),
Tim Hardaway Jr – SG (7/10 – II runda),
Glen Rice Jr – SF (7/10 – II runda),
Isaiah Canaan – PG (6/10 – II runda),
Deshaun Thomas – SF/PF (5/10 – II runda),
Norvel Pelle – PF (4/10 – II runda),
Jamelle Hagins – PF (4/10 – II runda),

Do tego Hinkie był także obecny na campie w Treviso, gdzie oglądał 44 z najbardziej utalentowanych młodych graczy starego kontynentu (m.in. Lucasa Noguirę – C (4/10 – I runda, 6/10 – II runda), czy Nemanja Nedovica – PG (6/10 – II runda)). W wolnej chwili we Włoszech nie omieszkał też wybrać się na mecz pomiędzy Chorwacją U20 a Grecją U20 podejrzeć Giannisa Adetokunbo – SF/PF (5/10 – I runda, 8/10 – II runda, cudowne odkrycie tegorocznego scoutingu). Tak szeroki przegląd młodych zawodników nie może dziwić kibiców, którzy śledzili strategię tworzenia zespołu w Houston (picki, picki i jeszcze raz picki). W przypadku Sixers dochodzi dodatkowo konieczność stworzenia od podstaw nowego „zaplecza” pierwszego zespołu, to jest Delaware 87ers.

Jakie są wasze typy co do draftu? W komentarzach śmiało można podawać po 4 nazwiska, ponieważ Sixers są ponoć zainteresowani pozyskaniem jeszcze jednego picka w tegorocznym drafcie (plotka niesie, że szukają pod koniec I rundy).

Jedna myśl na temat “Draft 2013: Sixers nie próżnują

  • 17 czerwca 2013 o 22:36
    Permalink

    Tim Hardaway będzie lepszym zawodnikiem w NBA niż Turner. Obok McLemore’a (o którym można pomarzyć) mój ulubiony prospekt. Może znowu z jakimś wysokim trzeba zaryzykować i akurat się okaże ze perełka się trafi. Tak jak w tym roku Drummond, którego wszyscy kwestionowali, a dwa lata temu Vucevic, który w tym roku błysnął. W pewnym sensie od tego draftu (no i oczywiscie od dzialan w oknie transferowym) może zależeć jak postrzegany będzie Hinkie przez fanów przez najbliższe miesiące.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *