Dwight Howard

Jak donosi Shams Charania Dwight Howard zgodził się dołączyć do Philadelphii 76ers na minimalnym kontrakcie dla weterana – 2.6 miliona dolarów na rok. A jeszcze kilka godzin temu ogłaszał powrót do Lakers!

Dwight Howard był przekonany, że jego umowa z Lakers jest kwestią dogadaną i ogłosił na Twitterze, że bardzo cieszy się na powrót do Miasta Aniołów. Po niedługim czasie Tweet zniknął, a Shams Charania ogłosił, że Howard zgodził się dołączyć do 76ers. Jak to się stało? Ciężko powiedzieć jaka wcześniej była komunikacja ze strony Lakers w kierunku Howarda, jednak w momencie oficjalnego otwarcia rozmów między klubami a zawodnikami okazało się, że Lakers jednak nie mają oferty dla wielokrotnego All-Stara. Howard czekał godzinę na rozwój sytuacji i z ofert na stole finalnie wybrał ofertę 76ers, na którą mocno namawiał go Joel Embiid!

Jest to z pewnością niespodziewany zwrot akcji. Ostatnie plotki sugerowały, że do Sixers powróci Nerlens Noel, część liczyła na powrót O’Quinna… Okazało się jednak, że najnowszym nabytkiem jest najprawdopodobniej niespełna 35-letni numer 1. draftu 2004. Howard przez wiele lat był twarzą ligi i najlepszym centrem, co odzwierciedla 8 wyborów do All-Star Game oraz 8 wyborów do All-NBA Teams (5x w pierwszej piątce) w latach 2007-2014. W latach 2009-2011 Howard był również trzykrotnie wybierany Obrońcą Roku.

W pewnym momencie jego wartość zaczęła znacznie spadać. Nieumiejętność dostosowania się do zmian w lidze (rozszerzenie roli środkowego) i ciągłe przekonanie o byciu gwiazdą doprowadziły do sytuacji, w której Howard został niechcianym w lidze graczem, którego kariera została jednak wskrzeszona w zeszłym sezonie w barwach Lakers. Howard pokazał się że świetnej strony jako wsparcie z ławki, doskonale rozumiejąc swoją rolę w systemie coacha Vogela (lub LeBrona, jak kto woli), zdobywając mistrzostwo NBA i odganiając szum z poprzednich lat ukazujący go jako gracza o zbyt dużym ego oraz słabego kolegę z drużyny.

Los Angeles Lakers postanowili jednak postawić na młodszego Montrezla Harrella, osłabiając przy okazji rywali zza miedzy. A Howard, choć najprawdopodobniej mógł liczyć na lepsze finansowo oferty, postanowił dołączyć do Sixers by połączyć siły z dobrze mu znanym z czasów Rockets Darylem Morey’em oraz rekrutującym go Joelem Embiidem.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie, ale wszystko wskazuje na to, że dodaliśmy do składu kolejnego aktualnego mistrza NBA. Co o tym sądzicie?