Embiid mówi o polityce i Amerykanach

„Zawsze myślałem o Stanach, że są wspaniałe, są jak sen. Myślałem o nich, jak o niebie. Odkąd tu jestem, wciąż wiem, że Stany są fajne. Ale nie aż tak, jak myślałem, nie aż tak, jak miały być. Donald Trump właśnie został wybrany w wyborach. Zazwyczaj nie mieszam się w politykę, ale sposób w jaki on się zachowuje, jak mówi o rasizmie, czy o kobietach. Jest mi po prostu ciężko zrozumieć, dlaczego ludzie go wybrali. Czuję się, jakby rasizm wcale się nie skończył, i to jest po prostu wstyd”.

„Amerykanie nie mają bladego pojęcia, co dzieje się na świecie, a zwłaszcza w Afryce. Kiedy myślą o ludziach z Afryki, zakładają, że biegamy tam za lwami, tygrysami i podobnymi zwierzętami. Kiedy byłym w Kansas, wykorzystywałem to dla swoich celów. Mówiłem, jak musiałem zabić lwa, żeby stać się mężczyzną. Gdy miałem sześć lat, musiałem iść do dżungli, zabić lwa i przynieść go na plecach do wioski, udowadniając, że stałem się mężczyzną. Oni to kupowali. Tak mi się wydaję. Czy to prawda, czy fikcja, taki jest ich sposób postrzegania świata”.

Jedna myśl na temat “Embiid mówi o polityce i Amerykanach

  • 12 listopada 2016 o 19:48
    Permalink

    Uwielbiam tego faceta. Kiedy go wybraliśmy i były te wszystkie akcje twitterowe, pomyślałem sobie, że to kolejny pajac w stylu Andrew Bynuma. Ale jak teraz słucham jego wywiadów pomeczowych, wyważonych wypowiedzi, jak patrze na to jak zachowuje się na boisku, ten jego spokój, opanowanie, to myślę sobie; mamy wreszcie franchise playera, na którego po AI tak długo czekaliśmy!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *