Garść ciekawostek statystycznych

 • Anthony Davis został 11 zawodnikiem w historii z meczem 5×5: w przegranym spotkaniu z Sixers zaliczył 12 punktów, 16 zbiórek, 6 asyst, 5 przechwytów i 5 bloków. Z byłych graczy Sixers dokonali tego Julius Erving i Derrick Coleman. Ostatnim razem mecz 5×5 zaliczył Draymond Green w 2015 roku.
 • Sixers są jedyną drużyną w obecnym sezonie niepokonaną u siebie. Wygrali pierwsze 10 spotkań przed własną publicznością po raz pierwszy od 2002 roku. Licząc poprzedni sezon, mają na koncie 20 wygranych z rzędu u siebie, co jest piątym wynikiem w historii organizacji.
 • Jednocześnie wszystkie mecze w Well Fargo Center były wyprzedane do ostatniego miejsca, co sprawia, że średnia kibiców 20 330 jest najwyższa w całej NBA.
 • W obecnym sezonie Joel Embiid zanotował już 6 spotkań z 30+ punktami i 15+ zbiorkami. Pozostali zawodnicy w NBA dokonali tego łącznie 8 razy.
 • Gracze NBA z minimum 562 punktami, 268 zbiórkami i 42 blokami (odkąd liczone) w pierwszych 20 meczach sezonu regularnego: Bob McAdoo (2 razy), Kareem Abdul-Jabbar (3 razy), Shaquille O’Neal, Joel Embiid.

4 komentarze

 1. BlazejB3 pisze:

  Wow!! Prawdziwa twierdza, zapomniałem, że tak się dzieje od poprzedniego sezonu, defend the streak guys!

 2. mick_jones pisze:

  Da się odczuć tą atmosferę nawet oglądając mecz na laptopie. Wsparcie dla Fultza przy każdym zdobytym punkcie czy owacja na stojąco dla wchodzącego z ławki TJ to coś unikalnego. Wraca wiara w zespół jak w 2001 ;)

 3. wizzleman pisze:

  To co w końcu z tym Makrellą, jakiś nadgarstek wyszedł ostatnio na światło dzienne?
  Nie ufam żadnym niusom. Ale na pewno o Philly jest teraz głośno w całej lidze. Transfer po Jimmego, dobra seria w domu, Kelle. O tym ostatnim szczególnie. Może tu chodzi o jakiś rozgłos? Wiecie jak to jest w Stanach, większa kontrowersja=większy fejm. No i Amerykanie lubią historyjki i afery. Tylko czy to nie przeszkadza w osiągnięciu naszego głównego celu?

  Jahlil w sumie siedział cicho, robił co mu kazali i oddali go za czapkę gruszek. Może Fultz(czy jego mngmnt) jest inny, dba o własny interes i nie da sobą pomiatać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *