Ersan Ilyasova

Zaledwie kilka godzin temu zostało otwarte transferowe okienko, a już docierają do Nas złe informacje. Według informacji niezawodnego Adriana Wojnarowskiego – Ersan Ilyasova i Marco Belinelli nie wrócą na następny sezon do Sixers!

Obaj koszykarze zostali zawodnikami Sixers po tym, jak zostali zwolnieni z Atlanty Hawks w zeszłym sezonie. Dostarczyli wiele potrzebnej w tamtym okresie energii z ławki i mocno przyczynili sie do pokonania bariery 50 zwycięstw w sezonie regularnym. Marco i Ersan postanowili jednak kontynuować swoje kariery w innych miejscach.

Notujący w zeszłym sezonie w barwach Sixers 13.6 punktu na mecz (38.5% 3PT) Marco Belinelli zdecydował się na powrót pod skrzydła Grega Popovicha. Włoch porozumiał się ze Spurs w sprawie dwuletniej umowy wartej 12 milionów dolarów.

Ersan Ilyasova również zdecydował się na powrót na stare śmieci. Turecki skrzydłowy postanowił wrócić do Milwaukee Bucks, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki na parkietach NBA. Ersan, dostarczajacy Szóstkom średnio 10.8 punktów i 6.7 zbiórek na mecz w poprzednim sezonie, podpisał trzyletni kontrakt wart 21 milionów dolarów.

Warto również zaznaczyć, iż Paul George także zniknął z rynku wolnych agentów. Skrzydłowy, który był łączony z wieloma ekipami (w tym Sixers), podpisał czteroletni kontrakt z OKC, na mocy którego zainkasuje 137 milionów dolarów.

Będziecie tęsknić za Marco i Ersanem?