Jahlil Okafor w najlepszej formie!

Jahlil Okafor (17.8 ppg, 8.1 rpg, 1.3 apg) świetnie zaczął swój debiutancki sezon, ale niedawno z powodu szumu wokół jego poza-boiskowych incydentów zanotował kilka słabszych spotkań. Wygląda na to, że Jah ma już problemy za sobą, co udowadnia w ostatnich spotkaniach:

Bulls: 22 punkty, 8 zbiórek [film] Raptors: 23 punkty, 14 zbiórek [film] Pistons: 22 punkty, 6 zbiórek [film] Nets: 22 punkty, 10 zbiórek, 2 asysty, 2 bloki [film]

„Żyję teraz moim marzeniem. Mam z tego mnóstwo radości. To mój debiutancki sezon, pracuje nad  tym, żeby grać coraz lepiej” – powiedział zawodnik. Tym samym Okafor został pierwszym debiutantem Sixers od czasów Allena Iversona, który zanotował trzy lub więcej spotkań z rzędu z dorobkiem 20+ punktów. Po cichu czekamy na pierwszy 30-punktowy występ Jahlila, który z powodu wyników zespołu często jest jedynym powodem, dla którego warto zarywać nocki oglądając kolejne mecze.

4 myśli na temat “Jahlil Okafor w najlepszej formie!

 • 16 grudnia 2015 o 16:56
  Permalink

  A tymczasem wyczytałem dziś na 6G, że w ostatnich 5 meczach dwaj nasi najgorsi to
  Stauskas -119
  Okafor -71
  w czasie gdy przebywali na parkiecie

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2015 o 19:27
  Permalink

  Dla mnie statystyki +/- są nic nie warte, nigdy ich nawet nie czytam. A że Stauskas był najsłabszy to widać gołym okiem ;)

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2015 o 20:25
  Permalink

  Okafor na razie rzuca osobiste na poziomie 72% (!) szczerze nie spodziewałem się takiego wyniku, między innymi ze względu na to, że w collegu rzucał na poziomie 50%. Okaforowi chyba łatwiej będzie wypracować przyzwoitego jumpera niż Nerlensowi.

  Odpowiedz
  • 18 grudnia 2015 o 13:45
   Permalink

   Z pewnością będzie mu łatwiej, bo ma soft touch, a Nerlens jest pod tym względem surowiutki. Inna sprawa, że jak przeciwnicy widzą Okafora w środku to lecą na kosz bez pytania, a Nerlens już budzi w ich głowach wątpliwości.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *