Joel Embiid Graczem Tygodnia (i kandydatem do MVP)!

Joel Embiid i Nikola Jokić zostali Graczami Tygodnia odpowiednio w konferencji wschodniej i zachodniej. I kto twierdzi, że czas centrów przeminął i to strzelcy zza łuku stanowią o dzisiejszej NBA?

Center Sixers jest trzecim po Charles’ie Barkley’u i Allenie Iversonie zawodnikiem w historii klubu z Philadelphii, który otrzymał tytuł Gracza Tygodnia co najmniej pięć razy. Wszystko za sprawą rewelacyjnej linijki 37.7 ppg, 11.7 rpg, 1.0 bpg, 1.0 spg i bilansu 3-0.

Embiid rozgrywa zdecydowanie najlepszy sezon w karierze, zdobywając 27.7 ppg, 11.5 rpg, 2.7 apg, 1.3 spg i 1.4 bpg. Notuje najmniejszą ilość asyst w karierze (chociaż wciąż chętnie podaje), ale z wyjątkiem tego poprawił się w niemalże każdym aspekcie gry, pokazuje świetny leadership i wreszcie jest dobrze przygotowany kondycyjnie do rozgrywek.

Skuteczność z gry 55.4% i za trzy 40.5% (przy trzech próbach) robią wrażenie! Ale okazuje się też, że Kameruńczyk jest liderem NBA w liczbie oddanych rzutów wolnych (10.7 w meczu trafiane na 83% skuteczności) oraz… przewodzi lidze w skuteczności z półdystansu – z wynikiem 58.7% jest lepszy od Stephona Curry’ego czy Luki Doncica! Nieźle, jak na centra, prawda?

Nikola Jokić zdobywał z kolei 29.0 ppg, 14.7 rpg, 6.7 asp i 1.7 spg, a jego Nuggets również byli niepokonani w trzech spotkaniach.

2 myśli na temat “Joel Embiid Graczem Tygodnia (i kandydatem do MVP)!

 • 26 stycznia 2021 o 21:51
  Permalink

  Ponoć NOP szuka chętnych na Reddicka, może skusili by się na greena + jakiś pick

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 10:16
  Permalink

  Ja bym na to nie szedł. Green jest lepszym obrońcą, a mimo że nie jest równie skuteczny co kiedyś to jednak cały czas stanowi zagrożenie zza łuku.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *