Sarić - Chorwacja2

Już od dłuższego czasu w NBA mówi się o tym, jak międzynarodowe rozgrywki niekorzystnie wpływają na formę wielu zawodników w lidze. Niektórzy trenerzy próbują nawet zabronić swoim gwiazdom gry w reprezentacjach.

W tej sprawie wypowiedział się właśnie Dario Saric, który szczerze przyznał, że… dodatkowe mecze latem niekorzystnie wpływają na jego grę:

 

Gra dla Chorwacji wiele dla mnie znaczy, ale przeszło już mi przez myśl, że gdyby darować sobie letnie turnieje, byłbym lepszym zawodnikiem. Miałbym więcej czasu, który mógłbym spędzić w Stanach pracując nad swoją grą. Zdecydowanie myślę, że byłbym teraz lepszym zawodnikiem, gdybym ostatnich 5 czy 6 lat nie poświęcał na grę w kadrze przy każdej nadarzającej się okazji. Byłym lepszym graczem, ale ostatecznie wszystko rozchodzi się o wygrywanie, a chcesz również wygrywać z reprezentacją swojego kraju…

Trudno mi o tym mówić. To ma dla mnie naprawdę znaczenie. Być może podjąłem złą decyzję, być może dobrą, ale dla mnie to ogromna przyjemność być tam z wszystkimi zawodnikami i reprezentować swój własny kraj.