Joel Embiid

25 września, z okazji Dnia Mediów, gracze Sixers pojawili się przed kamerami, by udzielić krótkich wywiadów. Zobaczmy co do powiedzenia miał Jo-Jo Embiid:

– Czuję się świetnie. Przez ostatnie miesiące ciężko pracowałem nad swoim ciałem, które dość mocno eksploatowałem w ciągu ostatniego roku.

Jednak tym, co najbardziej interesowało dziennikarzy, była gotowość Embiida do gry. Zapytany czy byłby w stanie wystąpić w meczu, jeśli zaszłaby taka potrzeba, odparł:

-Myślę, że jeśli byłby to mecz numer 7 w Finałach NBA, zagrałbym z pewnością. Jednak przed rozpoczęciem sezonu muszę jeszcze upewnić się, czy wszystko jest w porządku. To właśnie zamierzam teraz zrobić.

-Dużo pracowaliśmy nad sposobem lądowania, ponieważ muszę trochę poprawić się w tym względzie. Często upadałem w zeszłym sezonie. Myślę, że to przez ciągłe “flopy” – zażartował.

-Będę szczery. Nie sądzę, że zagram w 82 meczach w tym sezonie.

Swoimi słowami Embiid niejako potwierdził pogłoski o tym, że sztab Szóstek po prostu “dmucha na zimne”. Wiadomym jest, że Jo-Jo ma być kluczowym elementem układanki Bretta Brown’a w tym sezonie, dlatego póki nie będzie pewności, iż jego ciało jest w stu procentach gotowe do rywalizacji, nie zostanie on dopuszczony do gry 5 na 5.