Kawhi Leonard

Jak donoszą liczne media zza oceanu, Kawhi Leonard zażądał transferu. To, o czym od dłuższego czasu szeptano w kuluarach, znalazło wreszcie potwierdzenie – skrzydłowy Spurs ma dość klubu z San Antonio!

Leonard spotkał się z włodarzami SAS i zdecydował, że zamiast pieniędzy (Spurs mogli zaoferować mu za rok 219/5, przyszły pracodawca jedynie 139/4) wybiera kontynuację kariery w innym miejscu. Zainteresowanych usługami Kawhi jest wielu, jednak wśród faworytów wymienia się dwie ekipy – Sixers i Lakers.

Jak donosi Adrian Wojnarowski, Leonard chciałby wrócić do swojego rodzinnego miasta – Los Angeles. Problemem Lakers jak i samego zainteresowanego mogą być jednak dwa aspekty: w LA nie mają nikogo, kim w wymianie mógłby być zainteresowany Gregg Popovich, a Leonard nie posiada klauzuli no trade. Oznacza to, że Spurs mogą wytransferować swą gwiazdę tam, gdzie zaoferują im najlepszy pakiet. I tu wlasnie pojawiają się Sixers.

Nie dość, że drużyna Szóstek byłaby w stanie z miejsca zapewnić Leonardowi walkę o mistrzostwo u boku Simmonsa i Embiida, to ekipa Spurs mogłaby liczyć na bardzo ciekawy pakiet ze strony Sixers. W gre wchodzą takie nazwiska jak Fultz, Covington czy Sarić, a trzeba jeszcze pamiętać, iż Sixers dysponują dwoma pickami pierwszej rundy draftu! O możliwości sprowadzenia Leonarda pisaliśmy już tutaj.

Transfer skrzydłowego Spurs do Philly robi się więc coraz bardziej prawdopodobny. Jak myślicie, czy uda nam się sprowadzić byłego MVP?