Porażki Chorwacji oraz Turcji

Saric - Chorwacja

Niedziela. Koniec tygodnia. Dzień ten oznacza dziś niestety również zakończenie marzeń o mistrzostwie Europy dla naszych dwóch zawodników – Dario Saricia oraz Furkana Korkmaza. W meczach 1/8 finału Hiszpania pokonała Turcję, a Rosja odesłała do domu reprezentację Chorwacji.

W meczu Hiszpania – Turcja zdecydowanym faworytem była drużyna z Półwyspu Iberyjskiego. Hiszpanie jako pierwsi zdobyli punkty i nie oddali prowadzenia już do końca meczu. W zwycięskiej drużynie prym wiedli dobrze znani z występów w NBA bracia Gasol, Ricky Rubio oraz były zawodnik Szóstek, Sergio Rodriguez, który zdobył 11 punktów oraz rozdał 9 asyst. Odpowiedzialność za zdobywanie punktów wśród przeciwników wziął na siebie Furkan Korkmaz, który po raz kolejny pokazał się z dobrej strony. W ciągu 27 minut zdobył 20 punktów (7/15 FG), zebrał 5 piłek i rozdał 2 asysty. Mecz zakończył się wynikiem 73-56 dla Hiszpanów.

Potyczka Chorwacji i Rosji zapowiadała się na bardzo wyrównaną. W pierwszej połowie oba zespoły grały na równym poziomie, lecz doskonała trzecia kwarta w wykonaniu Rosjan przesądziła o tym, iż Chorwaci mogą wracać już do domu. Dzisiejsze starcie było popisem strzeleckim dwóch zawodników – Bojana Bogdanovicia oraz Alexeia Shveda, którzy zdobyli odpowiednio 28 i 27 punktów. Niestety rozczarowywał dziś Dario Sarić, który nie potrafił odnaleźć się pod tablicami (jedna (!) zbiórka) i miał problemy z celnością. Zawodnik Sixers trafił jedynie 3 z 14 oddanych rzutów z gry i zakończył mecz z trzynastoma punktami na koncie. Chorwacja 78 – 101 Rosja.